Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha szeretnék 2. babát és azt...

Dudu07 kérdése:

Ha szeretnék 2. babát és azt akarom hogy a GYED alapján számolják ki a juttatásokat, ne a minimlbér alapján és az első babám 2013 január 14. -én lesz 2 éves, tehát onnét van a GYES, mikor kéne hogy megszülessen a második baba?

Figyelt kérdés
Illetve ha eközben megszűnik a cég ahol dolgoztam ilyen esetben mi történik?
2012. jan. 26. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:

2013. január 14-ig ha megszületik a babád, akkor gyed-ről mész újra tgyás-ra, majd annak a lejárta után újra gyed-re. Mivel a két baba között nem dolgozol, a tgyás és a gyed alapja ugyanaz a szerződés szerinti béred lesz, mint az első babánál volt.


Akkor sincs baj, ha nem jön össze a baba 2013. január 14-ig, onnantól számított 4 hét is belefér még, hogy ne kelljen gyes-re menned, mert a tgyás-t a szülés kiírt időpontja előtt 4 héttel már igénybe tudod venni. Így lehet, hogy lejár a gyed, de elmész tgyás-ra, ha 4 héten belül megszületik a baba.


Nem tudom mi a helyzet akkor, ha megszűnik a cég, ahol dolgoztál.

2012. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor sincs baj ha gyes alatt születik csak arra kell figyelni, hogy vagy ne legyen hat hónapnál több gyes vagy ha van akkor tgyás előtt legyen legalább 12 nap táppénz vagy szabi. Ezek közül és az előző válaszoló által leírtak összes variációja alapján a szerződés szerinti béred az alap tgyás és gyed esetében is csak a minimálbér kétszerese korláttal. Viszont ha megszűnik a háttér vagyis a munkaviszony nem kaphatsz a másodikra semmit csak gyest. A gyedet kapni fogod az előre ha tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszony mert arra a jogot már megszerezted.
2012. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a váaszokat,még annyiz kérdeznék,tehát ha a 2.babám 2013 májusában születne,akkor is GYED alapján számolnának,mert az előző évben több mint 6 hónapig GYEDen voltam?
2012. jan. 27. 08:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nincs olyan hogy gyed alap, a szerződés szerinti béred lesz az ellátások alapja ha nincs jövedelmed a két baba között. Mivel 2012 ben végig gyeden leszel is bőven nem a minimálbér lesz a gyeded alapja. Írtam hogy akkor sincs semmi baj ha gyesen is leszel mert ha van 12 nap táppénz vagy szabi gyes után már jó vagy. A gyed alap-ot meg azzal kecerheted, hogyha a második babával táppénzre mész akkor azt a táppénzt abból az éves alapból számolják amiből a gyedet az első babára. De ez a jelenlegi jogszabály addig még minden megváltozhat.
2012. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké,köszi most már értem azt hiszem,tehát a bér alapján számolnak jó esetben ha megvan a 6 hónap.Mégegyszer összefoglalva ha GYES alatt szülnék 2013 ban,arra kell figyelni hogy a 2012 évben több mint hat hónapot GYEDen töltöttem e,mert az előző évet veszik figyelmeb?Bocs az értetlenkedésért...Mégegyszer köszi a válaszokat.
2012. jan. 28. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:
:) Vegyük előlről: 2011 január 14.-én szültél ekkortól tgyás jár egészen 168 napig júliustól gyeden vagy egészen 2013 január 14-ig tehár a 2012-es éved végig gyed 12 hónap. 2013 január 14-től gyest kapsz ha akkor még nincs baba tegyük fel júniusban jön össze akkortól táppénzen vagy tehát szülsz 2014 márciusában akkor igényled a tgyást 2013-as év az alapja az ellátásoknak abban az évebn így lesz 14 nap gyed 150 nap gyes és 210 nap táppénz. A kedvezmény szabály úgy szól hogyha azért nincs az anyának jövedelme mert táppénzben tgysban vagy gyedben részesült akkor az alapja az ellátásoknak a szerződés szerinti bér a 14 nap gyed +210 nap táppénz bőven több mint a 6 hónap. Húú nem tudom érthetőbben leírni:) Egyetlenegy szerencsétlen eset van mikor a minimálbérből számolják a gyedet az ha anyuka gyes után egyből tgyásra megy tehát se szabi se táppénz nincs közte legalább 12 nap mert a tgyás 168 nap + 12 az már 6 hónap tehát jogosult lenne a kedvezményszabályra. Remélem érthető:)
2012. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most már teljesen,köszönöm szépen!!:)))A türelmedet és a kitartásod is!!!
2012. jan. 28. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) Szívesen.
2012. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!