Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyedről megyek vissza dolgozni...

Gyedről megyek vissza dolgozni. Eddig 8 órás voltam, most 6 órás leszek, arányosan kevesebb bérért. Milyen bér jár a bentlévő szabadság kiadásakor?

Figyelt kérdés
Gondolom 8 órás bér a szülés előtti bentmaradt szabira, de mennyi a gyed alattira? Nem pénzbeni szabikifizetés, hanem ki kell vennem.

2013. jún. 14. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyed idejére is a 8 órás bér szabija illet meg, gondolom a 6 órás szerződésed a szabi lejárta után lép érvénybe. Tehát a szabadság idejére 8 órás bér jár, ha gyed alatt is a 8 órás munkaszerződésed volt érvényben.
2013. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Disi ***** válasza:
Én beleírtam a kérelmembe (nekünk írni kell, hogy kérjük a fizetés nélküli szabi megszakítását, mert vissza akarunk menni) hogy kérem hogy a szerződésemet csak akkor módosítsuk ha letelik a szabim. Nekem a HR-esek tanácsolták hogy így csináljam. 4 órában fogok dolgozni.
2013. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!