Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igényelhetek méltányossági...

Igényelhetek méltányossági alapon Gyedet, ha 28 nappal kicsusztam a biztosított időszakból?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Igényelni igényelhetsz, csak az elbíráslásnál szempont a veled közös háztartásban élő személyek száma és jövedelmük is, így egyáltalán nem biztos, hogy meg is adják.
2013. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát élettársi kapcs-ban vagyok..és még egy"nagy" lányom van!
2013. jún. 15. 09:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Igényelhetsz, ha van jelenleg munkaviszonyod.
2013. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem az nincs...gyesen vagyok!
2013. jún. 16. 08:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyes előtt gyeden voltál? Vagy ha egyáltalán nincs munkaviszonyod, akkor nem jár méltányossági gyed sem. Azok tudnak méltányosság alapján tgyást és gyedet igényelni, akik úgy mennek szülni, hogy van élő munkaviszonyuk, csak pár nap hiányzik, hogy meglegyen a 365 napjuk.

Ha gyes előtt gyeden voltál és még fennáll a munkaviszonyod, akkor jogosult vagy tgyásra és gyedre. Ha megszűnt a munkaviszonyod tgyás vagy gyed alatt, akkor sajnos nem biztos, hogy kapsz tgyást és gyedet, mert passzív gyedre kerültél. Ilyenkor újból össze kell szedni a 365 napot. Kevés az információ, amit megadtál!

2013. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem voltam...az a a lényeg hogy 4 évig dolgoztam egy cégnél de,elküldtek egy pár ezer embert én is belekerültem, már akkor terhes voltam amit nem is sejtettem,,,elmentem munkanélkülire,majd az utolsó két hónapban a falu hivatalától kaptam segélyt...így 28 napig szülés elött nem voltam biztosítva! Ezért nekem csak a Gyes járt...
2013. jún. 17. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát sajna akkor nem tudsz gyedet igényelni méltányossági alapon sem, mert mindenképpen kell igényléskor munkahely által biztosítva lenni.

Tgyást lehetett volna igényelni a biztosítás megszűnése után még 42 nappal is!

2013. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha az apa menne gyedre én meg addig munkanélkülire? És mondjuk 2 hét múlva visszavenném,,így jogosult lennék már a Gyedre?
2013. jún. 17. 11:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mert a szülés előtti ledolgozott napok száma számít
2013. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!