Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van munkaviszonyom jelenleg...

Kelemen Szabina kérdése:

Van munkaviszonyom jelenleg is, terhes vagyok és táppénzen a 4. hónapja, de lejárt a táppénz jogosultságom.2 hónap van a szülésig, méltányossági alapon az OEP- től kapok valami jövedelmet?

Figyelt kérdés
a munkáltatóm azt javasolta nyújtsak be egy kérelmet hogy nem vagyok tovább jogosult táppénzre és méltányossági alapon kapjak valami jövedelmet addig, azt mondta kézzel irott elég. Irt már valaki ilyet, minek kell benne szerepelnie?
2013. máj. 24. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem méltányosságra csak a gyed-et szokták megadni ha pár napon múlik.
2013. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

4 héttel a szülés előtt már kérheted a tgyást, (ha joguslt vagy). Addig két hetet kéne dolgoznod, utána újabb két hétre járna a tp.

Méltányosságból tp-t is lehet kérni, próbáld meg.

2013. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
aztaaa ez dejó ötlet!!!!!!!! köszönöm!!!
2013. máj. 24. 19:14
 4/10 A kérdező kommentje:
de tuti 4 héttel szülés előtt már lehet igyényelni tgyást??? és azt meg is kapom egyből, vagy csak szülés után?
2013. máj. 24. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:

4 hónapot dolgoztál, majd 4 hónap táppénzen votál?

Ez a munkehely előtt hol dolgoztál? Megvan-e egyáltalàn a 365 napod a tgyashoz!?

2013. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt mindenképpen tudni kéne, hogy mióta Van folyamatos biztosítási jogviszonyod.

Ha már megvan a 365 napod két éven belül, akkor igen, rögtön fizetik a tgyást, ahogy a táppénzt.

Ha nincs még meg a 365 napod, de szülésig meglesz, akkor is beadhatod az igénylést már 28 nappal a szülés előtt, de akkor csak a szülés napja után kerül elbírálásra és folyósításra.

2013. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg van, megvan 3 évig ott dolgoztam, aztán fél évre elmentem tavaly külföldre, de visszamentem, és 4 hónapig dolgoztam kiderült terhes vok, és most járt le a jogosultság, de voltam tavaly munkanélkülin is, meg ez a táppénz is beleszámit, hiszen munkaviszonyban állok, szóval bőven megvan a 365 nap. de köszönöm az aggodalmad :D
2013. máj. 24. 19:38
 8/10 A kérdező kommentje:
AHAM,, értem, köszönöm szépen!!!!!! :)
2013. máj. 24. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem aggodalom, de nem szívesen mondok semmit, mert egy-két napon is múlhat ellátás, aztán én leszek a hibás :)
2013. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tgyást pontosan a szülés előtt 28 nappal igényelheted.
2013. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!