Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 76000 Ft volt a munkanélkül...

Merrrr kérdése:

Ha 76000 Ft volt a munkanélkülim és onnét mentem el tgyás-ra akkor mire számíthatok mennyi lesz a tgyás-om? És a gyed-em?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
a szülés évét megelőző év számít, lehet, hogy akkor még dolgoztál???
2013. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tényleges jövedelmed lesz az alapja, ha nem volt tényleges jövedelmed, akkor az álláskeresési támogatás alapját képező átlagkereset harmincad része. A gyed alap szintén a tényleges, ha nem volt, akkor a minimálbér az alap.
2013. júl. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Munkanélküli előtt másfél évig voltam passzív gyeden az első kisfiammal ez kb 70.000 Ft volt.Így miből számolják a tgyás-t és a gyedet munkanélküliből vagy a passzív gyedből?
2013. júl. 4. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha másfél évig passzív gyeden voltál, akkor neked nincs meg a gyedhez szükséges 365 napod, ugyanis abba nem számít bele a munkaviszony megszűnését követő gyeden töltött idő, míg a tgyáshoz az is beleszámít. Ezek alapján a tgyás lejárta után sajnos csak gyest fogsz kapni.
2013. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam hogy van olyan is hogy méltányossági jogon lehet kapni gyedet ahhoz mi kell?Vagy mit lehet róla tudni?
2013. júl. 7. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
A méltányossági gyedet akkor lehet megkapni, ha van munkaviszonyod, de nincs meg a szükséges 365 napod. Minél kevesebb hiányzik, annál valószínűbb, hogy megkapod. Viszont neked jelenleg nincsen munkád, ami azt jelenti, hogy te nem kaphatsz méltányossági gyedet :(
2013. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha munkanélküliről mennék gyed-re akkor kaphatnék méltányossági jogon gyedet?A 365 naphoz meg kb 60 nap kell még szerintetek igy kaphatnék gyedet és ha igen akkor miből számolnák ki hogy mennyit kapok?
2013. júl. 9. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha másfél évig voltál passzív gyeden, akkor kizárt, hogy meglenne a 300 napod. De még ha meg is lenne, akkor sem kapsz méltányossági gyedet, ha álláskeresésiről szülsz. Ahhoz ugyanis fennálló biztosítotti jogviszony kell, nem elég ha biztosított vagy.
2013. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!