Mennyi munkanapnak kell eltelnie ahhoz hogy ne a gyed-em legyen a tgyás alapja?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kis tesót majd de nem tudom hogy lenne jobb. Jelenleg tgyáson vagyok. 1-2éven belül szeretnénk. De nem tudom eldönteni hogy előtte érdemes lenne e visszamenni dolgozni.
2013. júl. 6. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Jelenlegi törvény szerint 180 bérezett napnak kell lennie, hogy bruttó átlagbért tudjanak számolni mint a tgyáshoz, mint a gyedhez is. Ezt a 180 napot az új törvén szerint állítólag 120 napra módosítják.
2013. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor elég ha kb 7hónapra vissza megyek dolgozni?
2013. júl. 6. 08:10
 3/10 anonim ***** válasza:
igen. De ugye úgy van, ha esetleg már 2014-ben szülsz, akkor 2013-ban kell meglennie ennek a 180 vagy 120 bérezett napnak. Ha 2015-ben szülsz, akkor kell 2014-ben meglennie a bérezett napoknak.
2013. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem a gyeded lenne a tgyás alapja a 2. babánál, ha nem mész vissza dolgozni, hanem táppénzre mész vagy 180 napnál kevesebbet leszel gyesen a 2. baba születése előtt, akkor a szerződés szerinti bér lesz a tgyás alapja a gyed alapja pedig a tgyás alapja volt, vagyis szintén a szerződés szerinti bér.
2013. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Bocs, hogy bekapcsolódok a kérdésbe, de engem is érdekelne, hogy ha mondjuk szept.- től megyek vissza dolgozni és mondjuk akkor már 2 hónapos terhes vagyok, akkor mivel idén csak 120 munkanapom lesz, jövőre meg 60, nem a fizum a tgyás és gyed alapja? Jól értem? Ugye nem!?
2013. júl. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, mennyi a bruttód, hogy érdemes- e ezen variálni.


Ti. bizarr, de úgy van, ha visszamész dolgozni a babázás után, megszűnik a felmondási védelem ( hacsak nem várandósan / netán lombikozva / mész vissza, amit bejelentesz a cégnek)még akkor is, ha a gyermek nem töltötte be a 3. életévét.


A második TGYÁS( ha nincs 180 bérezett napod a második szülés előtt- ebbe szabi is beleszámít) összege a szerződés szerinti béred, de max a minimálbér 2-szeresének a 70%-a.


Bruttó ~200 ezres jövedelem alatt tehát nem lesz magasabb a második TGYÁS -od /GYED-ed akkor sem, ha visszamész a 2 gyerkőc között.


Ennél magasabb jövedelem esetén is csak a TGYÁS lehet érdekes ( TGYÁS 180 előzetes bérezett nap esetén nincs maximalizálva, tehát ha a béred mondjuk bruttó 500 ezer, akkor a 350 ezres TGYÁS izgalmasnak hangzik a ), a GYED-nek ugyanakkor maximuma van.

2013. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3. válaszra: a 180 bérezett nap VAGY az igénylést megelőző évben, VAGY a közvetlenül megelőző időszakban nézik.

A szeptemberi 2 hónapos várandós kommentelő tehát ugyanúgy jogosult lehet ezekre az ellátásokra 120 nap tavalyi + 60 nap idei ( folyamatos!) 180 bérezett ( igénylést megelőző) nappal, mint akinek csak a tavalyi 180 napját veszik figyelembe.

2013. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha idén 120 munkanapod lesz és jövőre 60 nap, akkor napi bruttó átlagbért fognak számolni. Vagyis, a napi bruttó átlagbér 70%-a, lesz a tgyás és gyed alapja. De ehhez, valóban dolgozni kell, táppénz nem számít bérezett napnak.

Én ugyanilyen helyzetben vagyok. Most vagyok 2 hónapos terhes és szeptember közepén jár le a szabim a gyed után. Szabi lejárta után visszamegyek dolgozni legalább a tgyás kezdetéig, legalábbis így tervezem. Így sokkal jobban járok majd, hiszem már a szabadság kezdetekor felemelték a bruttó alapbérem és ha visszamegyek dolgozni, akkor még pótlékok és prémium is rámegy, így jobb tgyást és gyedet kapok, mintha táppénzre mennék és így csak a szerződés szerinti bérem lenne az alap.

2013. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. sajnos már nem emlékszem mennyi volt a bruttóm mert tavaly 2szer volt órabéremelésem és mire meg tudtam volna állapítani a bruttómat addigra táppénzre kényszerültem. de a jelenlegi tgyásom az jónak mondható (meg vagyok vele elégedve) bérpapírom meg már nincs meg hogy megnézzem azon.
2013. júl. 29. 12:04
 10/10 anonim válasza:
A betegszabi tényleg nem bérezett nap? Én úgy tervezem, hogy a két baba között csak papíron megyek vissza dolgozni, mert rengeteg a szabim, aztán közben gyorsan terhes leszek és betegen töltöm a többi időt a jobb juttatások reményében. Jó tervnek tűnik, remélem összejön! :)
2013. aug. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!