Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes igénylésnél 30 napot...

Gyes igénylésnél 30 napot kell várni mire elbírálják?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy úgy tudtuk hogy a kisfiam 2.szülinapjáig kapom a gyedet.ami július 5.-e.erre a múlthéten kaptam egy levelet amibe az van hogy május 29.én lejárt a gyed.így ebbe a hónapban ugye csak a csalásit kaptam.szombaton feladtam postán elsőbbségivel a gyes igénylésemet minden irat másolatával.van köztetek olyan aki megkaptam hamarabb a gyest és nem kellett megvárni a 30 napot?
2013. júl. 8. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyszer szüléskor igényeltem, aztán munka miatt visszamondtam, és újra kértem, mindkétszer a 25. nap környékén érkezett meg, előbb nem.
2013. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

május 31-től igényeltem gyest, az igénylést május első hetében adtam be valamikor, már nem emlékszem pontosan. Június 27 körül kaptam meg a határozatot, most július 2-án kaptam először gyest.Tehát jó, másfél hónap volt a határozat. A 30 nap, az 30 munkanap sajnos. Tehát nekem várni kellett bizony 1 hónapot. Igaz májusra csak 1 nap gyes járt, de azt az 1 napot is most júliusban fizették.

Szerintem nagy szerencsével augusztus elején már fogsz kapni gyest, de van a MÁK-nál hóközi utalás is, így ha augusztusban a családival nem kapod meg, akkor augusztus közepén szerintem utalják már.

2013. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.hát nagyon remélem hogy én kivételes eset leszek és megkapom még júliusban.mert nagyon rosszul jött ez a pénzkiesés
2013. júl. 8. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!