Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyes igénylésnél kell munkálta...

Gyes igénylésnél kell munkáltatói igazolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A gyes igénylésnél meg kell jelölni a nyomtatványon a munkáltatót,és hogy hány órát dolgozok hetente.

De kell is kérnem erről igazolást a munkahelytől,vagy elég amit beírtam? Nem akarom,hogy visszadobják az igénylést,hogy mondjuk hiányzik valami irat... Köszi szépen.


2013. febr. 22. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem az Államkincstárban kell-e? Azt mondták nem kell munkáltatói igazolás, csak nyilatkozni kell (büntetőjogi felelősségem tudatában), hogy hány órát dolgozom. Igazolni akkor kell, ha valami miatt ellenőriznek, az igényléshez nem kell.
2013. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2013. febr. 22. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell igazolas.Bé írod a munkaltatod név,cím ami.kell,es hogy hány órában dolgozol( akkor is ha nem.dolgozol éppen)

Ha nem írod be,visszaküldik javításra...en.így jártam sajnos:-(

2013. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mi az,hogy nem dolgozok éppen? akkor hogy írom be,hogy heti 30 óra, ha nem is igaz? és ha ellenőriznek,jó megbüntetnek,nem?vagy mi alapján ellenőriznek,hogy igazat mondtam e???
2013. febr. 23. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
A nem dolgozol éppen azt jelenti,h van munkaltatod,nem allsz felmondas alatt! En egy nagy cegnel vagyok,2 éves múlt a gyerek,nem jarok dolgozni,de a cegnel vagyok mint munkavallalo csak nem aktív.Büntetőjogi felelősség tudatában igazat kell írni.3 évet ha tölti a gyerek akkor megyek vissza dolgozni.Pl.most kértem igazolast,mert kellett vmihez és adott a munkaltato,h mióta vagyok naluk és nem allok felmondás alatt.
2013. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a nyomtatvanyon ott ahol bé kell írni,h hány órát dolgozol alatta vhol van erre magyarazat,h akkor is bé kell írni ha éppen otthon vagy! Remelem megtalalod,en onnan tudtam biztosra!
2013. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most igénylem a GYES-t. A kitöltési útmutatóról másolom neked erre a választ!


I.14 ponthoz:

Akkor kell kitölteni, ha a kérelmező a kérelem benyújtásakor - az otthon történő munkavégzés kivételével- keresőtevékenységet folytat!!! Keresőtevékenységnek minősül az is, ha munkavégzési kötelezettség nélkül megkapja teljes keresetét vagy távolléti díjban részesül (pl. fizetett szabadság).


Tehát, ha otthon vagy és nem mész be dolgozni, ergo fizetést sem kapsz, húzd ki az óraszámra vonatkozó adatot és csak a munkáltatóra vonatkozókat töltsd ki!

2013. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!