Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hallottátok az új Tgyás,...

Hallottátok az új Tgyás, Gyed, Gyes változásokat? Fel tudnék robbanni! Mit képzelnek ezek a naplopó törvényhozók? Ez a családtámogatás?

Figyelt kérdés
Konkrétan, ha megváltoztatod a munkahelyedet szülés előtt, akkor az új helyen eltöltött biztosítási jogviszony időtartamát és az ott elért fizetésedet veszik az ellátás alapjául! Hiába volt az előző helyen több éves munkaviszonyom magas fizetéssel. Most majd az alig féléves munkaviszonyom alacsony fizetését veszik az ellátásom alapjául. Mocskos banda... undorító
2013. júl. 11. 12:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És mindezt év közepén július 15-vel léptetik hatályba. Mi folyik ebben az országban?
2013. júl. 11. 12:19
 2/15 anonim ***** válasza:
Hol olvasod ezt? Linkelsz?
2013. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az Oep-et most hívtam. itt a net jogtáron a július 15-ei hatályos jogszabály:


[link]


A 39/A §-ban van benne.... Egyszerűen fel tudnék robbanni.

2013. júl. 11. 12:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezért fizettem én járulékot? Inkább tettem volna el a párnám alá, amit aztán a gyerekemre tudtam volna költeni.
2013. júl. 11. 12:22
 5/15 anonim ***** válasza:
Inkább no comment, mert egy életre kitiltanak.
2013. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Golan Trevize ***** válasza:

"Konkrétan, ha megváltoztatod a munkahelyedet szülés előtt, akkor az új helyen eltöltött biztosítási jogviszony időtartamát és az ott elért fizetésedet veszik az ellátás alapjául! Hiába volt az előző helyen több éves munkaviszonyom magas fizetéssel. Most majd az alig féléves munkaviszonyom alacsony fizetését veszik az ellátásom alapjául."


Egy dolgot félreértesz.

Az időtratam nem változik, mivel munkahely váltással folyamatos a biztosítási viszonyod.


A másik része viszont téged valóban hátrányosan érint, de másokat meg pont az előző szabályozás érintett hátrányosan.


Anyuka keresett 2011-ben X összeget.

2012 jan. 1-vel kapott 10%-os fizetés emelést.

2012 végén szült.

A TGYÁSt a 2011-es jövedelme (X) alapján állapították meg.

Az új rendszer szerint viszont 1,1×X alapján fogják megállapítani.


Sokkal igazságosabb az új rendszer.


Sőt, ugyanez igaz minden munkavállalóra is, aki táppénzre megy.

Miért a tavalyi fizetésem alapján kapjam a táppénzet, akkor most teljesen más összeget keresek, teljesen mindegy, hogy többet vagy kevesebbet?

2013. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Midenesetre az ügyintéző a biztosítási jogviszony időtartamára is ezt az infót adta.Ez minden, csak nem igazságos.
2013. júl. 11. 12:49
 8/15 Golan Trevize ***** válasza:
Azt szerintem benézte az ügyintéző.
2013. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék hülyeséget írni, de én valahol úgy olvastam, hogy ha hatályos lesz, akkor is x ideig még a számodra kedvezőbb feltételek alapján számolják a juttatást, tehát aki a régi rendszerrel jobban járt volna, akkor az alapján.
2013. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Megtaláltam: "A várhatóan július 1-jétől hatályba lépő változással azért érdemes foglalkozni, mert az átmeneti rendelkezés alapján, akik 2014. április 26-a előtt szülnek, a jelenlegi és az új szabályok alapján is meg kell állapítani az ellátások összegét. A tgyás, gyed alapja a kedvezőbb összeg lesz. Érdemes figyelni arra, hogy azon kismamák, akik július után lesznek várandósak, már csak az új szabály vonatkozik, mivel a várható szülési időpont (kivéve ha probléma merül fel) már április 26-a utánra esik."


[link]


Várandós vagy már?

2013. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!