Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet a megemelt alapbérem a...

Lehet a megemelt alapbérem a GYED alapja?

Figyelt kérdés

2011-ben január-februárban dolgoztam.Utána táppénzen voltam április 29-is, onnan októberig TGYÁS-on, onnantól GYED-en 2013. április 29-ig. Most 2013. július 25-ig kivettem a szabikat, 25-étől kezdődik a TGYÁS-om. Ez elvileg 2014 január elejéig jár. Viszont a fizumat emelik szeptembertől, 130.000 forintról 180.000 forintra. Lehet az új alapbérem a GYED alapja?

1. ha januárban indul a gyed, lesz 2013-ban 60 nap szabim.

2. ha megszüntetem a tgyást december 30-cal és 31-től kérem a gyedet, lehet a magasabb bér az alapja?



#GYED #béremelés #megemelt alapbér
2013. júl. 14. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. A régi béred lesz az alap, teljesen mindegy, hogy mitől kéred a GYED-et.
2013. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most, hogy változik a táppénzszabály, nem igazán tudom értelmezni. Az utolsó munkaviszonyban megkeresett jövedelem...Akkor lehet nem is az alapbérem, hanem amit ténylegesen kerestem, a jogosultságtól visszafelé 180 nap???
2013. júl. 14. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet. Attól függ az összeg, amit az elmúlt időszakban MEGKERESTÉL. Az, hogy most mi van a szerződéseden, (ami összeget nem is kapsz még), az teljesen mindegy. Ha 1 millió lenne a szerződéseden, akkor is az eddigi béred alapján kapnál gyedet. Tudod, miért? Mert itt az számít, ki mit tett eddig a közösbe. Ha az utólagos szerződésmódosítás szerinti pénz számítana, akkor sokakat a család vagy ismerős akkora összegre jelentene be gyed alatt, hogy ihaj....
2013. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én akkor csak jól járnék, mert a megkeresettem 2010-ben is havi 180.000, csak a szerződésemen van 130.000 bruttó.Ezért kérdezem.
2013. júl. 15. 02:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Tehát nemsokára szülsz. Mivel nincs 180 bérezett napod sem tavaly, sem idén, így a 2013. július 25-én érvényben lévő szerződés szerinti bér vagy tényleges bér lesz a tgyás alapja.

A gyed alapja, mivel ugye nincs 180 bérezett nap, az előző ellátás alapja, vagyis szintén a szerződés szerinti bér!! Tehát a tgyás alapja lesz a gyed alapja is, mivel nincs 180 bérezett napod!

A 180 ezer forintot a te esetedben nem fogják figyelembe venni, hiába kapod meg szeptemberben az emelést. Teljesen mindegy, mikor igényled a gyedet, nem veszik figyelembe már a 180 ezret.

2013. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nos.Köszönöm a válaszokat.A Mák-tól azt a tájékoztatást kaptam, ha az emelés mértéke a minimálbér 2X-esét eléri, azt fogják figyelembe venni, és ha minden igaz, 1000 Ft-tal mégis eléri!!! :D Akkor nagy mázlim lesz és örülök neki!Köszönöm a segítséget!
2013. júl. 16. 07:23
 7/12 anonim ***** válasza:

A MÁK-tól ebben az ügyben nem kérnék tájékoztatást, mivel a gyed és tgyás nem az ő hatáskörük, hanem az OEP hatásköre, inkább ott kérj információt ebben az ügyben!!

A minimálbér kétszerese pedig jelenleg is 196 ezer forint. Tehát a bruttódnak a 196 ezer forintot kell meghaladnia, akkor kapsz max. gyedet, ezt nem tudom hogy éred el, ha szabin vagy, majd tgyáson leszel, vagyis nem is dolgozol, ami emelheti a bruttót, hiszen te írtad, hogy jelenleg 130 ezer majd 180 ezer lesz.

Remélem én tudom rosszul, mint bérügyintéző, de én nem hallgatnék azokra, akik családit meg gyest intéznek csak.

2013. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Felhívtam az Oepet ezzel, ők átirányítottak a Mák illetményszámfejtésre, mivel tőlük kaptam a gyedet és fizut is. Ezután is tőlük fogom. A bruttóm kiderült, 197200 Ft lesz és nem 180000 Ft.
2013. júl. 16. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:

"az emelés mértéke a minimálbér 2X-esét eléri"


De nálad nem éri el az emelés mértéke, mert kb 67.000-et emeltek, ez az emelés még a minimálbért sem éri el.

2013. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Én lennék a kérdező, butasággal miért szólsz bele?Most magyarázkodjak?

Az emelés mértéke. Vagyis a minimálbér 2X-ese 2X98000 Ft= 196000 Forint. Nekem pedig úgy néz ki, 197200 Ft lesz a bruttóm. Nem a minimálbér összegével kell emelkednie... :s

És akkor köszönöm, nem kérem a "kedvezményt", hogy a tgyás alapom legyen a gyed alap, legyen csak a minimálbér kétszerese! :)

2013. júl. 17. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!