Gyed-be szerettem volna szülni, de nem jön a tesó! Ha a Gyes-be érkezik, tényleg csak Gyes-re leszek jogosult?

Figyelt kérdés
9 hónapja próbálkozunk a tesóval, aki sajnos még mindig nem fogant meg és nagyon szeretnénk kis korkülönbséget :( Bele fogunk csúszni a Gyesbe, ha a következő hónapban nem jön össze! Most vagy tovább próbálkozunk és belekényszerülünk a Gyesbe vagy visszamegyek dolgozni (a munkaköröm megszűnt, így ez sem megoldás!) Ebben a helyzetben mi van??? Tervezve szerettem volna GYED-be szülni, mégsem jön össze, nincs szerencsénk! És tessék, nesze nekem, így jártam a jelen helyzet alapján! Engem nagyon felháborít, hogy önhibánkon kívül csak Gyesre lehet igényem. Már orvosnál is jártunk, nem talál semmi rendellenességet, azt mondja nyugi, össze fog jönni. Hát igen, csak éppen anyagilag abszolút nem mindegy mikor!!

2013. júl. 16. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

De most van élő munkaviszonyod vagy nincs?

Mert ha nincs és most csak passzív gyed-et kapsz, akkor teljesen mindegy mert csak gyes fog járni így is úgyis.

2013. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen van munkaviszonyom a cég nem szűnt meg! Csak amióta itthon vagyok a babámmal azóta tudom, hogy már utánam a helyemre nem vettek fel senkit, vagyis a munkakör amit végeztem megszűnt.
2013. júl. 16. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Előre nehéz bármit is mondani, főleg ha a munkád se biztos. Vagy téged visszavárnak?

Ha a munkaviszonyod megmarad akkor is járni fog tgyás és gyed, ha gyesbe szülsz. Csak arra kell figyelni, hogy 180 napnál vagyis fél évnél többet ne legyél gyesen, mert akkor a minimálbér lesz a gyed alapja. Tehát, mindenképpen jár neked tgyás és gyed, akkor is ha gyesbe szülsz, csak a munkaviszonyt kell mindenképp fenntartani!

2013. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nagyon jó ezt hallani, hogy akkor még van egy kis időnk, hogy sikerüljön! Szerintem a cég nem vár vissza, ezért is szeretnénk tesót, hogy amíg a munkaviszonyom megvan, meglegyenek a gyerekek. És ha sikerül a gyes 180-dik napja előtt teherbe esnem, akkor mennyire leszek jogosult (tgyás, gyed), ha bruttó 212.000 Ft volt a bejelentett bérem? ugyan annyira, mint az első babámnál vagy kevesebbre?
2013. júl. 16. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!