Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES-ből megélni? Járt már...

GYES-ből megélni? Járt már úgy valaki, hogy hiába dolgozott, mégis GYES-re kellett szülnie?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs meg a 8 órás munkaviszonyom, viszont a korban eléggé benne vagyok már. Mi van, ha csak ez miatt munkahelyet váltok, de mondjuk 1 év után kirúgnak? Akkor ugrik az egész? Mert oda folyamatos 1,5-2 év munkaviszony kell - ha jól tudom. De javítsatok ki ha tévedek. Egyébként ehhez kapcsolódóan lenne az a kérdésem, mi van azzal aki munkahelyet vált. Neki is ugrik a folyamatos munkaviszony, vagy ha egyik napról a másikra van a ki- és bejelentés, akkor nem? És akinek nincs meg a kellő munkaviszony, az kénytelen felmondani a munkahelyén (és egyáltalán mikor), majd a szülés után kap GYES-t, plusz családit? Nincs semmi ilyen tervem, csak kíváncsi vagyok ezekre a dolgokra... Köszönöm.
2013. júl. 17. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
ha otthagyod a munkahelyed és már másnap mész is máshová dolgozni attól még folyamatos a munkaviszonyod, viszont ha 30 napnál hosszabb megszakítás van, na akkor megszakad a folyamatosság
2013. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hú ez nagyon összetett kérdés.


"Jelenleg nincs meg a 8 órás munkaviszonyom"

Ezt nem értem ha 4 órába vagy bejelentve és nem 20 ezret keresel akkor is jobban jársz a gyed-el mint a gyes-el.


Ha terhesség tényét bejelented nem rúghatnak ki. Ha határozott időpontra vettek fel, akkor viszont nem kötelesek meghosszabbodni a szerződést, de ezzel meglehet sakkozni.

2013. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 2 évben kell lenni 365 biztosított napnak, amiben lehet megszakítás, nem kell folyamatosnak lennie.

Csupán az előző munkahelyen elért jövedelmet nem számítják bele a gyedbe, hanem csak az új munkahelyen elért jövedelmet veszik alapul!

2013. júl. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. a gyedhez nem kell 8 órás munkaviszony, 2 órás után is jár, ha megvan a 365 nap és a biztosítottság igényléskor.


2. a szülést megelőző két éven belül kell a 365 nap, nem kell 1,5-2 év :)


3. A 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie, akár fél év szünet is lehet közte


4. Ha munkahelyet váltasz, attól még a biztosítási időd megvan, csak amikor a gyed alapját számítják, a korábbi munkahelyeden kapott béredet nem veszik figyelembe.


5. egyáltalán nem kell felmondania a munkahelyén még annak sem, akinek nincsen meg a kellő ideje, attól, hogy elmegy gyesre, a munkaviszonya nem kell megszűnjön. Csak fizetés nélküli szabadságra megy.


6. Egy év után nem tudnak kirúgni, ha már állapotos vagy, és ezt be is jelentetted. Ha mondjuk már terhes vagy, és a határozott idő jár le, amit nem hosszabbítanak meg, akkor is megteheted, hogy álláskeresési támogatással sakkozva éred el az ellátásokat.

2013. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült akkor szülnöm 16 éve, amikor csak gyes járt. Ma is vállalnám akkor is a babát, ha csak azt kapnám.
2013. júl. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!