Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha ápolási díjon vagyok...

Ha ápolási díjon vagyok családtaggal, de mellette van részmunkaidős bejelentett munkám is, jogosult vagyok GYED-re vagy bármire?

Figyelt kérdés
Vagy ilyen esetben csak a részmunkaidős állás számít? Mert az után akkor nem éri meg GYED-et igényelni sajnos. Illetve ha pedig nem igénylem meg a GYED-et (mert rosszabbul járnék, mint a GYES-sel), akkor TGYÁS-ra, szülési szabadságra, semmire nem vagyok jogosult? Vagyis fel kell mondanom ez esetben?
2013. júl. 17. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogosult lennél GYEDre a részmunkaidős állásod miatt, de le kellene mondanod az ápolásit. Gyest is csak akkor kaphatsz, ha elmondod az ápolásit. Együtt nem ha a kettő, GYED mellett pedig egyáltalán nem is dolgozhatsz.
2013. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem idáig. De akkor a GYED alapja csak a részmunkaidős állás lenne, az ápolási pedig nem, ugye? Mert ugye az ápolási mellett nem vállalhatok 8 órás melót, de a 4 órás munka után meg annyi GYED-et kapnék, ami még a GYES-nél is kevesebb lenne...
2013. júl. 17. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A munkaviszonybol származó jövedelem számít csak, az ápolási díj nem.
2013. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval hiába vagyok 4 éve ápolásin és mellette dolgozom 4 órában, csak GYES-t kaphatok... Én is így gondoltam, de azért megkérdeztem. :)
2013. júl. 17. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom gyes mellett nem kell az egész ápolási díjat lemondani.

"GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLY, GYERMEKNEVELÉSI TÁMOGATÁS FOLYÓSÍTÁSA MELLETT IS MEGÁLLAPÍTHATÓ AZ ÁPOLÁSI DÍJ – az egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén - AMENNYIBEN AZ ÁPOLT FOKOZOTT ÁPOLÁST IGÉNYLŐ, SÚLYOSAN FOGYATÉKOS (Ebben az esetben, csak az ápolási díj és a gyermekgondozási segély, vagy a gyermeknevelés támogatás összege közötti különbözet folyósítható ápolási díj jogcímen!)"

Ha fokozott ápolást igénylő után kapod az ápolási díjat, akkor 34.515 Ft körül kell kapj. A gyes 25.600 Ft körül van, a kettő különbözetét meg megkapod a gyes mellett, vagyis 25.600 Ft gyes és kb. 9000 ezer ápolási díj. De ha nem fokozottan ápolt a személy, akkor vagy gyes, vagy ápolási díj.

2013. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!