Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2011-ben volt 100napom napi...

Turbucz Ivett kérdése:

2011-ben volt 100napom napi bejelentő munka,2012-ben januártól-novemberig dolgoztam bejelentett munkahelyen.2013 januárban megtudtam várandós vagyok és azóta munkanélkülin vagyok. Szerintetek engem megillet a TGYÁS ÉS A GYED?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mivel a szülés pillanatába nincs élő munkaviszonyod agy csak gyest fogsz kapni.
2013. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

Ha októberben szülsz, akkor a szülést megelőző 2 évben kell meglennie 365 biztosított napnak, vagyis 2011 október és 2013 októbere között. Nem írtad, 2011-ben mettől meddig dolgoztál, ha még 2011 novemberében dolgoztál, akkor megvan a 365 biztosított nap, illetve ha részesültél 2012 novembere után álláskeresési járadékban, akkor az, az idő még beleszámít a biztosított időbe, amíg kaptál járulékot.

Viszont a tgyás és gyed igényléséhez mindenképp kell fent álló munkaviszony vagy álláskeresési járadékban kell részesülni a szülés pillanatában.

Tgyást a biztosítás megszűnése után még 42 nappal lehet igényelni, de te ebből is kicsúszol mire megszülsz. Mivel gondolom már nem vagy jogosult álláskeresési járadékra, így ha nem helyezkedsz el, akkor nem tudsz sem tgyást, sem gyedet igényelni, mert nem lesz fent álló biztosításod.

Az sajnos nem elég, ha magad fizeted.

Így csak gyesre leszel jogosult.

2013. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2013 szeptemberben szülök. 2011 márciustól novemberig volt munkám,és 2012 novemberétől vagyok munkanélküli.2012 decemberében jelentkeztem a munkaügyibe és azt áprilisig kaptam,most szociális segélyen vagyok,Tb-t nem kell magam után fizetnem. és elvileg a munka nélkülit is csak úgy kaphatok ha meg van a 365napom.
2013. júl. 11. 08:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 2013 októberében nem lesz élő munkaviszonyod, nem fog járni tgyás és gyed sem sajnos.

Mindenképpen csak gyest tudsz igényelni.

Sajnos, az hogy szociális segélyen vagy és az önkormányzat fizeti neked a TB-t, nem elég a tgyáshoz és gyedhez, hiába van meg a 365 biztosított napod.

2013. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!