Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan járok jobban? (GYed,...

Hogyan járok jobban? (GYed, bölcsi kérdés a többi lent)

Figyelt kérdés
Október 17.-én lesz 2éves a fiam, felvették bölcsibe mert megyek vissza dolgozni.Én eredetileg úgy terveztem,hogy október 17.-ig kapom a gyedet, közben meg szeptemberben beszoktatom, de kiderült(amit nem tudtam) hogy a Gyed és a bölcsi egyszerre nem megy.Így most szeptemberben, ha már megyek 16.-án beszoktatás első napja, akkor már nem lehetek gyeden.Kinél hogy volt ez?Szeptember 16.-tól lemondom a gyedet visszavesznek a munkába és a munkahelyemen kiadják a felhalmozott szabit, beszoktatom a fiamat majd megigénylem a gyest a tényleges munkába állás napjától?Jól gondolom?Vagy szeptember 1.-től le kel mondjam a gyedet és visszamenni a munkahelyemre?Köszi a válaszokat!
2013. júl. 27. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy a gyed után kiadta a munkáltatóm a felgyülemlett szabikat, az alatt szoktatom be a fiamat az oviba, majd a kislányomat a bölcsibe, és ha már beszoktak, akkor megyek vissza dolgozni. Igaz, a kettő között lesz két hét még nekem itthon, de akkor már megyek be a munkahelyemre ismerkedni az új rendszerrel, hogy mikor ténylegesen kezdeni fogok, ne legyen minden idegen (4 évig voltam itthon).
2013. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
később nem kezdhet a picúr? Feltétlen szeptemberi indulás kell? Mert akkor okt 17-én megszűnik a GYED, másnaptól munkába állsz úgy, hogy a felhalmozott szabikat ekkor vennéd ki, és ez alatt be lehetne szoktatni a gyerkőcöt.
2013. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyest csak akkor igényelhetsz, ha max. 6 órában dolgozol.
2013. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsónak írom:

Heti 30órában lehet dolgozni GYES mellet 30/6= 5 nap, 20/4= 5nap tehát 4 ÉS 6 órában 8 órában viszont már nem.

Köszönöm mindenkinek, végül egyeztettem a bérszámfejtővel és így már egyértelmű lett minden.

Szeptember 16.-tól beszoktatás, GYED lemondása 15.-től, valamint GYES megigénylése 16.-tól..+ munkahelyen állományba vétel szabadságok kiadása:)

Sűrű nap lesz :D

De leghamarabb októberben kell majd dolgoznom menni.

üdv

2013. júl. 31. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!