Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha külföldön van 1 éves...

Ha külföldön van 1 éves bejelentett munkám . Ami most szünt meg és magyarországon szeretnék szülni mik illetnek meg? Gyes-gyed? 800 eurora voltam bejeletve

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem csak a gyes.Gondolom itthon nem fizettél magad után semmit,és a tgyás-hoz,gyed-hez a szülésnapján is élő munkaviszonynak kell lennie.
2013. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezelötti években gyesen voltam a kisfiunkkal .. ö most 3,5 éves ez esetben?
2013. júl. 30. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Külföldi kereset után ha kinnt adozol akkor otthon nem kell már adót fizetni viszont ennek értelmében csak a gyesre vagy jogosult! A külföldi keresetet hitelnel is csak magyar minimal bér ként ismerik el! Ugyanezt vegig csináltam 3eve 5ev külföldi melo után! Aztán jobban megerte teljesen ki költözni!Nekem 2300euro volt a netto keresetem, kinnt adoztam es csak gyest kaptam! De érdeklődj utanna az Allamkincstarnal hatha 3ev alatt vmi változott
2013. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kint dolgozol, annak a másik országnak adózol. Ha nem adóztál Magyarországon, akkor miért akarsz a magyar államtól gyedet?

Szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított nap (munkahely), a tgyáshoz és gyedhez. A szüléskor is munkahellyel kell rendelkezni vagy álláskeresési járadékon.

Gyes-re (25.600 Ft) leszel jogosult és családi pótlékra, ha Magyarországon is maradsz.

2013. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!