Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kulfoldon dolgozom mar harom...

Kulfoldon dolgozom mar harom eve, bejelentett munkahelyen. 10 hetes terhes vagyok, de Magyarorszagon szeretnek szulni. Kulfoldrol fogok kapni gyest a korabbi munkahely es fizetes alapjan, vagy otthonrol, mint munkanelkuli?

Figyelt kérdés
2008. jan. 20. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Mo.-on nem vagy bejelentkezve munkanélkülire,akkor miért kapnál pénzt otthonról.Vagy haza akarsz költözni???

Ha már otthon laksz,és bevagy jelentkezve,akkor kérdezd meg a tb-töl.

Èn N.o.-ban lakom már 4 éve,itt fogok szülni,és juttata´sokat is itt kapok.

40 hetes kismama.

2008. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pont így vagyok, azzal a különbséggel, hogy eszemben sincs otthon szülni, de ugye ezt országa válogatja, attól függ, te hol vagy. Én németben, és azért van különbség az egészségügy helyzetében, ráadásul itt ingyenes...na, mindegy! a lényeg, hogy itt kapok minden pénzt, a munkám miatt, de mivel otthon is van bejelentett lakcímem, és a gyerek papírjait is elintézem, azaz ő is be lesz jelentve otthon ahol én lakom, de tb-t magyar munkahely hiányában nem fizetek, így alanyi jogon jogosult vagyok a gyesre, mint mindenki, csak a gyedre nem, ahhoz kéne a magyar munkahely, tb fizetése. Azaz, elvileg kapom 3 évig az alap összeget, harmincvalahányezer kb, meg családi pótlékot, valamint szülés után egy egyszeri összeget, a gyes havi összegének a 225%át. Ugyanúgy intézni kell otthon is ezt a szülés után, mint itt, ahol dolgozom.A gyereknek nezetközi anyakönyvit kell kérni!!!

egy tb-s oldalon kérdeztem utána ennek, onnan tudom! Sok sikert! Anna

2008. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!