Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az egyszeri anyasági támogatás...

Az egyszeri anyasági támogatás, minden gyermek után jár?

Figyelt kérdés
Az egyszeri anyasági támogatás, ha megvan a 4 pecsét a kiskönyvben, minden megszületett gyermek után, jár, vagy csak egyszer, az első után? Lehet buta kérdés, de én úgy gondoltam, hogy minden megszületett gyermek után jár. De aztán ugye volt szó arról, hogy megemelik (ami tudom, hogy nem lesz csak paraszt vakítás:)) és ott ugye egyértelműen le volt írva, hogy az csak az első gyerek után jár, így elbizonytalanodtam, hogy lehet, hogy ez a 64.000Ft is csak így jár.

2013. júl. 31. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Igen.Minden megszületett gyermek után jár.

Ez az új parasztvakítás arról szólna majd, hogy akinek az 1. gyereke születik, az kapja majd a közel 300.000Ft-ot.Magyarul nekem van már 2 gyerekem, és hiába vállalnék be még 1et, akkor is csak ezt a 64.000Ft-ot kapnám.Ezzel akarják ösztönözni a gyermekvállalást, mert hogy kevés a gyerek..mondjuk ennek szerintem nem ez a módja..talán az életszínvonalat kéne emelni, nem az új adókat kivetni..

2013. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen a sok "okos" ember nyugodtan készíthetne anyukákkal egy rövid felmérést, hogy mi ösztönözné őket az újabb gyerekvállalásra, állítom, hogy nem az jönne ki, hogy az első gyerek után járó 300 eFt. Ami ha úgy vesszük diszkrimináció is a már korábban "bátor" gyerekvállalókkal, velünk szemben :D na de ennyit a politikáról. Köszi a gyors választ!
2013. júl. 31. 15:01
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

"hiába vállalnék be még 1et, akkor is csak ezt a 64.000Ft-ot kapnám"


Szerintem meg nem. Az első után fog járni 300 ezer a többire meg egy fillér sem. Így lehet hangoztatni és mégis spórolnak is vele. Mérget merek rá venni, ha lesz belőle valami, így lesz.

2013. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, ezzel ugyan mit spórolnak? A normális gyarapodáshoz 3 gyereket kellene vállalni minimum, az 192 ezer. Akkor spórolnának, ha mindenki 6 gyereknél kevesebbet vállalna, és minden gyerek után fizetnék a 64-et, így ha valaki 1 gyereket vállal, és 300-at kap, többet kaszál, mint ha valaki 4-et vállal és 4x64-et kap.

Amúgy ez a 300 ezer puszta választási fogás. MAjd ha már adni kellene, kiderül, hogy mégsem működik.

2013. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!