Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kislányom szeptember 15-en...

Kislányom szeptember 15-en lessz 2-éves mikortol és hol kell igényelnem a GYES-T?

Figyelt kérdés
Ugy hallottam,hogy valaki csak több hónap után kapta meg az elsŐ GYES-T visszamenőleg.Ez igaz csak remélni tudom,hogy nem igaz mert egyedülnevelem a kislányomat és nem tudom mi lessz akkor ha ez valóban igy lesz.
2013. júl. 31. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Mar most is igényelheted, be adhatod a papírokat, csak írd bele, hogy szeptember 15. napjától igényled. Elméletileg 30 nap az elbírálási idő, úgyhogy ha mst beadod, nem lesz kihagyás.
2013. aug. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írja. Nyugodtan igényeld most. Van egy olyan sor az igénylőn, mikortól igényli a gyest? Ide azt írod, hogy 2013. szeptember 16, mivel ha 15-én lesz 2 éves, arra a napra még jár gyed.

Nekem május 30-án járt le a gyedem. Május 31-től igényeltem, május elején adtam be a papírokat, júliusban kaptam az első utalást. Szerintem ha most beadod, még esetleg ma, akkor beleférsz a 30 napba és szeptemberben már lehet kapsz is gyest. Ha még augusztusban megkapod róla postán a határozatot, akkor szeptemberben utalják szerintem, de lehet hogy hó közepén valamikor. A MÁK-nál van hó közbeni utalás.

2013. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó jól leírta, csak annyiban helyesbítenék, hogy szeptemberben tuti biztosan nem fogsz még gyest kapni. Ha most beadod, akkor viszont októberben már biztosan kapsz :)
2013. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még egy kis kiegészítés, a gyest mindig utólag fizetik, szeptemberi fél hónapot majd október elején utalják, októberit novemberben s így tovább.
2013. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!