Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3év bejelentett munkaviszony,...

3év bejelentett munkaviszony, júliusig. Mikre leszek jogosult, ha megszületik a baba?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikkor születik a baba?
2013. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
március.
2013. aug. 5. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor mindenre először tgyás-ra majd a kicsi 2 éves koráig gyed-re, majd három éves koráig gyes-re.

Összeg munkabér függő, a gyes fix 25 ezer

2013. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! en is igy gondoltam, csak mar annyi mindent hall az ember.
2013. aug. 5. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Jövő júliusig lesz bejelentett munkaviszonyod? Mert, ha idén júliusig volt csak és jövő márciusban születik a pici, akkor szerintem csak GYES-t kapsz. Ha jövő júliusig, akkor szerintem is, ahogyan az előző írta.
2013. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nem mindegy, hogy most júliusig volt munkaviszonyod vagy 2014 júliusig. Ha múlt hónapban szűnt meg, akkor nem leszel jogosult tgyásra és gyedre, mert munkaviszony kell a szüléskor és a tgyás igénylésekor. Vagyis, ebben az esetben márciusban csak gyesre leszel jogosult.

Ha jövő júliusban jár le, akkor tgyásra és gyedre is jogosult leszel, de passzív gyedre.

2013. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!