Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatások járnak?

Milyen támogatások járnak?

Figyelt kérdés
Egy éve tagja vagyok egy diákszövetkezetnek, összesen fél évnyi időt dolgoztam a terhességem előtt, de a munkát még a terhesség első pár hetében abbahagytam, nem a várandósság, az iskola miatt. Diák vagyok, és diák is leszek a gyermekem megszületése után, mert még le fogok érettségizni a baba mellett is. Remélhetőleg a baba megszületése előtt házas leszek. Milyen támogatások járnak így? GYES és családi pótlék meg anyasági támogatás? Ezeket a Magyar Államkincstárnál kell elintézni? Bocsi, hogy ilyet kérdezek, utána olvastam, csak ez a munkáltatós, egészségpénztáras GYED-es dolgot nem értem. Mondjuk a párom dolgozik. Ha venné fel a támogatásokat jobb lenne? Köszi előre is a válaszokat. 19/L

2013. aug. 5. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked nem jár gyed mert a diákmunka nem számít csak gyes meg családi meg ha apuka dolgozik ő majd igényelheti az adókedvezményt.
2013. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz gyedet igényelni, a diákmunka nem számít. A tanulmányaidból beszámítanak 180 biztosított napot, ha nappalin tanulsz és több mint 1 éve, de ez mellett 180 napot le is kell dolgozni, rendesen bejelentve, nem diákmunkásként. Szüléskor vagy tgyás igényléskor is munkahellyel kell rendelkezni. Ha nem lesz, akkor gyes és családi pótlék, illetve az egyszeri anyasági támogatás, ha meglesz a 4 orvosi pecséted a kis könyvedben. Gyes: 25.600 Ft, családi kb. 12 ezer, egyszeri anyasági 64 ezer.

Ha a párodnak meg van a 365 biztosított napja (nem diákmunka), akkor elmehet gyedre a gyerek fél éves korától. Viszont, ha párod elmegy gyedre, neked le kell mondani a gyest, az nem jár és a párod a bruttó bérének a 70%-át kapja. Tehát, szerintem nem járnátok jól, csak akkor, ha míg a párod gyeden van, te jársz el dolgozni és úgy több pénzetek lesz, mint a gyes és a párod teljes fizetése együtt.

Gyes, családi, anyaságit igen, MÁK-nál kell intézni a baba születése után, ha már megvan a baba TAJ kártyája és születései anyakönyvi kivonata.

2013. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. aug. 5. 18:27
 4/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Dec.végére várom az első babát és az lenne a kérdésem,hogy mennyi lesz a tgyásom és a gyedem ha 2011.dec.-től 2012.jan.30-ig 122.000ft volt a bruttom utána júliusig munkanélküli ellátásban részesültem,majd most júli 4.-től bevagyok jelentve brutto 150.000ft ra.

Táppénzre elmehetek most szülésig?5.hónapban vagyok.

Miket vehetek még pluszban igénybe tgyás és gyed alatt?és mennyivel több pénz?

Minden lehetőséget kiszeretnék használni amit csak lehet.


Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megvan a 365 biztosított napod a szülést megelőző 2 évben?
2013. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen meg van :-)
2013. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elírtam a dátumot az első bejelentett munkahelyemnél 2011.dec-től 2013.jan.31-ig.
2013. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!