Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki GYES-t kap, az elosztogatj...

Aki GYES-t kap, az elosztogatja a pár száz forintokat?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést nem rég olvastam: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..


Majd jött rá egy igen érdekes válasz:

"Milyen mókás már, nem?!

Állandóan sír a GYEs-en lévők szája (tisztelet a kivételnek), hogy milyen kevés a GYES, ebből nem lehet megélni, blabla.. de azért azt a párszáz forintot is (ami esetleg egy liter tej vagy 1 kiló kenyér ára) elosztogatjátok.


Most akkor merre is jár az egyensúly?!

Nehogy félre értsetek, ti pénzetek, a dolgozó emberek adójából, de most akkor ez mégis hogy működik?!


Ja, és a 0 %-ot ne felejtsétek el adni ;)"


Aki ezt az eszmefuttatást leírta, annak van némi igaza. Legalábbis szerintem vagy csak én látom így?


A fő kérdésben többen írták, hogy más postás által hozott juttatásból adnak oda a postásnak pénzt.

Viszont én csak a gyes-en lévőkre gondolok, hogy ez vajon tényleg csak a válaszadónak és nekem furcsa vagy másnak is?


2013. aug. 5. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Lehet és nem ebben a világban élek soha nem voltam szerencsére szegélyen de, hogy 100Ft senkit sem vág földhöz az biztos.

Most ha számlára menne, főleg az új adok miatt akkor is kerülne ennyibe a pénzhez jutása.

2013. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem attól h gyest kap lehet jó szándékú. Minket se vet fel úgy a pénz h hajjajj de ha látok egy kisfiút aki éhes és pénzt koldul nem pénzt de ami összeget oda adnék kap enni valót. Más másképp adakozik vmennyit. Nem értem ezzel most mi a baj? Nem attól a 100Ft-tól gazdagodik majd meg. És kíváncsi lennék hol veszel 100Ft-ból 1L tejet vagy 1kg kenyeret. Sokan nem adnak úgyse de ha ad neked kevesebb lesz? Tényleg ilyenen fennakadni. Nagyobb gondotok sose legyen.

Mondjuk annyira nem érint h adok-e a postásnak vagy sem mert számlára kapom a GYEDEM!!!! Csak gondoltam kifejtem a véleményemet.

2013. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Főleg falun, illik a postásnak borravalót adni. Ahogy a pizzafutárnak is, meg étteremben is. Függetlenül attól, hogy mennyi a fizetésed. Szokás. Én nem adok, mert nem is postás hozza, meg amúgy sem hiszem, hogy adnék, de semmi közöm ahhoz, ha valaki máshogy tesz.
2013. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
A kártya kezelési díja nekem havi 800Ft, ez még aránylag olcsónak számít. Ehhez képest párszáz forint az semmi. Volt, hogy adtam a postásnak 300at is, de volt, hogy megmondtam, hogy bocsi, de most nem tudok adni. Ő is mondta, hogy egyáltalán nem várja el, ha nem igénylek valami extra szolgáltatást, pl nálam kezdje a napot.
2013. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
én postásnak speciel nem adok, pizzafutárnak viszont igen. de mondjuk hála a jó égnek nem vagyok olyan helyzetben, hogy bármikor is sírjak pár 100 ft miatt. engem a hozzáállás zavar, hogy te már csak szarszemét ember lehetsz, ha nem adsz a postásnak borravalót. és a vicces, hogy nem is a postások képviselik ezt az álláspontot, hanem a többi unatkozó kismama. akinek nem inge, azt meg kérem, ne vegye magára :)
2013. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Adok !!! 200 Ftot Mégpedig azért mert ha valami miatt nem vagyok otthon akkor minimum 3 x megpróbálja kihozni a postás ,és nem kell be buszoznom 300 Ft os jeggyel,időt és energiát rászánva !!!

Józan paraszti ész ,próbálkozz vele ;)

2013. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Én nem adok.

Nekem 100 ft is nagyon sokat számít, ebből már tudok venni 10db akciós zsemlét.

2013. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Sziasztok! Én számlára kapom, de mivel ATM nincs a faluban, se olyan bolt, ahol lehet kártyával fizetni, nekem a postán kell felvennem. Nekem 450ft-ra végződik, amit kapunk, de én úgy szoktam, hogy egyik hónapban 500-ra kerekítem, másik hónapban lefelé a kerek összegig. Ugyan a nőci elvárná, hogy adjak neki, de nem!
2013. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Egy százason így fennakadni. Ém most még egy pohár vízzel is megkínálom,hogy van ez a negyven fok.
2013. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!