Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudnátok nekem segíteni, hogy...

Tudnátok nekem segíteni, hogy koraszülött baba után milyen ellátások járnak és mi az igénylés menete?

Figyelt kérdés
Sajnos a MÁKnál nem segítettek semmit. :-(

2013. aug. 16. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Normál esetben ugyanaz jár ami akkor is járna, ha nem lenne koraszülött. Ha a születési súlya 1500 gramm alatt volt, akkor 3 éves korig akkor is jár a tartósan beteg státusz, ha nincs semmi más betegsége. Ha a születési súly több mint 1500 gramm, akkor jár ha van valami olyan betegsége ami alapján a törvény szerint tartósan betegnek minősül.
2013. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! 1500 g alatti súlyú és nincs más betegsége. Arra lennék kiváncsi, hogy az emelt csp-n kívül mik járnak még (ha jár egyáltalán valami). Azt közben kiderítettem, hogy így alanyi jogon jár a közgyógy igazolvány. Mi a helyzet az utazási kártyával? Annak milyen kedvezményei vannak?
2013. aug. 16. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már ebben az 1500 g alattiban sme vagyok biztos, mert eddig tuti így volt, de a múltkor volt egy ilyen kérdés és nézegettem az új jogszabályban, de nem találtam benne, de lehet csak én nem találtam.
2013. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 éves koráig gyermekápolási táppénzt is kaphatsz a tgyás-GYED helyett. (Vannak esetek, amikor a táppénz kedvezőbb.)

Utazási kártya automatikusan jár az emelt csp. után, ezt akkor veheted igénybe, ha a baba Veled utazik.

2013. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pici 3 éves koráig emelt összegű családi pótlék jár, ez jelenleg 23300, ha egyedül neveled 25900 ft. Amikor erről a határozatot megkapod, avval együtt küldi a MÁK az utazási kedvezményre jogosító kártyát is, azt nem kell külön igényelni. Helyi viszonylatban a tömegközlekedés ingyenes(BKV stb..)mindenhol, helyközi viszonylatban pedig a gyermeket kisérő személynek 90%-os kedvezményt biztosít. A közgyógy jár, de az elbírálásnál az alapján állapítják meg a keretet,hogy milyen és mennyi gyógyszert szed rendszeresen a pici. Háziorvos segít, de szerintem azt majd az önkormányzatnál kell intézned. Minden jót kívánok Nektek, remélem nem lesz a manóval semmi gond, jó egészséget,minden jót! /Az én kisebbik fiam anno 990 grammal született./
2013. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elnézést az kimaradt, hogy a helyi közlekedésben is a gyermekkel együtt utazó egy fő részére ingyenes az utazás.Ergo a kedvezmény voltaképp mindig a kísérőre vonatkozik, hiszen e gyerekeknek 6 éves korig amúgy is mindenhol ingyenes,ha jól tudom.
2013. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!