Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor és hol igényeljem a...

Mikor és hol igényeljem a GYED-et?

Figyelt kérdés

Szeptember 15.-én jár le a TGYÁS-om. Akkor már most augusztusban érdemes beadni az igénylést a GYED-re?

És hova kell? Tényleg a munkáltatómhoz? Vagy intézhetem az OEP ügyfélszolgálaton is?



2013. aug. 9. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
igen már érdemes igényelni időben,de a munkáltatón keresztül akkor megy a dolog ha az családtámogatási kifizető hely,ha nem akkor az államkincstár a közvetlen kifizető oda menny.
2013. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem tudom, ezt hivatalos oldalon miért nem lehet ilyen érthetően leírni.

Egy KFT-nél dolgoztam, vendéglátásban, nem kifizetőhely.

Akkor megyek az OEP ügyfélszolgálatra.

2013. aug. 9. 14:20
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt mégsem értem. Most nyomtattam ki az igénybejelentő lapot, és így kezdődik a kitöltési útmutató:


"A gyermekgondozási díj iránti igény bejelentéséhez szükséges nyomtatványt az igénylőnek két példányban kell

kitöltenie, és a foglalkoztatóhoz kell benyújtania. (Álláskeresési-ellátásban részesülő biztosított foglalkoztatója az álláskeresési ellátást folyósító szerv.) A nyomtatványt a vállalkozónak is ki kell tölteni és (az OEP honlapjáról www.oep.hu, e nyomtatványok menü pontból letölthető IB. 20. számú „Igénybejelentés”

elnevezésű nyomtatvánnyal együtt) Budapest

Főváros vagy az illetékes megyei kormányhivatal

egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervének kell benyújtani.

A kitöltött és a kérelmező által aláírt nyomtatvány átvételét a foglalkoztatónak a másolaton igazolnia kell.

Az igény bejelentése posta útján is történhet."


Akkor mindegy hogy kifizetőhely-e, mindenképpen neki kell odaadnom? Mármint a munkáltatónak???

2013. aug. 9. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor azért kérik a példányt,hogy maga a munkáltató is ugymond aszerint regisztráljon.Kérdezz rá a főnöködtől lehet elintézik neked az egészet és csak le kell adnod a papírt.
2013. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!