Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásban fogok...

Milyen ellátásban fogok részesülni?

Figyelt kérdés
2014.01.25-ig gyeden leszek a 2.gyermekemmel,de közben2013.11.04-én fog születni a 3.babám.Maradhatok gyeden a 2.-al 2014.01.25-ig,és január 26-tól mehetek ismét gyedre a 3.-al?Vagy el kell menjek tgyásra a szülést követően?Ha nem veszem igénybe a tgyást akkor nem vagyok gyedre jogosult?Munkaviszonyom,biztosítási időm folyamatos.
2013. aug. 16. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Maradhatsz gyeden az első gyerekeddel szerintem, a tgyást a 2. babáddal január 26-tól is igényelheted, hiszen ha jól tudom 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni, majd gyed a gyerek 2 éves koráig.

De úgy is lehet, hogy a 2. baba születésétől elmész tgyásra, akkor a gyedet az első gyerekeddel le kell mondani.

2013. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a tgyásod magasabb összeg, mint a gyeded (ha nem volt sok rendkívüli jövedelmed a gyed megállapításánál, csak sima havi bér, akkor tuti magasabb összeg lesz). Kérheted később a tgyást, de hiába 6 hónapig lehet visszamenőleg igényelni, a baba születésétől már ketyeg a 168 nap, ha 30 nappal később kéred, akkor csak 138 napig jár, stb. A tgyás nem feltétele a gyednek, viszont a gyedet csak a tgyás, vagy az annak megfelelő idő lejártával veheted igénybe, így ha nem kéred a tgyást, akkor majd 3 hónapig nem kapsz semmit, és utána kérheted a gyedet. Ennek nem sok értelme lenne :)


Mennyi most a gyeded, és mennyi a szerződés szerinti béred?

2013. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
89300 ft a bruttó bérem,amit 4 éve kaptam,azóta itthon vagyok(folyamatosan 1. 2. gyermekkel),gyedet 58-60000ftot kapok havonta.
2013. aug. 17. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!