Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukám így elmehet GYED-re?

Anyukám így elmehet GYED-re?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,érettségik közben, májusban szültem. Értelemszerűen nem volt még munkahelyem, kezdettől fogva GYED-et kapok. Szeptembertől szeretnék nappalin tanulni. Édesanyám itthon tudna maradni a babával, hogyan kivitelezhető ez? Mikortól? Anyukám munkaviszonyból menne GYED-re.
2013. aug. 20. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Te nem gyedet kapsz, hanem gyest
2013. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, igen, köszi hogy kijavítottál.
2013. aug. 20. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Kerdes, hogy mennyire erne meg anyukadnak a gyes, ami huszonixezer, a fizetes helyett, ami minimum a minimalber....
2013. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem az, hogy kivitelezhető e.

Nem a fizetés, hanem a munkaviszony miatt dolgozik. A családi költségvetés elbírná.

2013. aug. 20. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem úgy van, hogy GYEDre csak apa vagy anya mehet csak? Én így tudom.
2013. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagyszulo csak a gyerek betoltott 1 eves kora utan atudja igenybevenni a gyest. Ha majusban szultel, akkor majusig neked kell vele otthon lenni - vagy lemondani a gyest teljesen es akkor a mam is maradhat, de jovedelem nelkul. Aztan majustol megigenyli a gyest o. De nappali tagozat es a gyes nem zarja ki egymast, ugyhogy "feketen" lehetsz te gyesen a mama meg otthon a gyerekekl.
2013. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
GYESrol beszel a kerdezo, csak osszekeverte a megnevezeseket
2013. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapesetben gyed a szülőnek járó ellátás. A szülőn kívül gyám, nevelőszülö vagy a gyermeket örökbe fogadni szándékozó személy is jogosult lehet gyedre. Esetetekben erről nincs szó, ezért a nagyszülő csak gyesre mehet, gyedre nem.
2013. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De én úgy értelmeztem, mert írta a kérdező, hogy anyukája a munkaviszony miatt dolgozik, és azt hittem, hogy a GYED miatt. Bocsánat!
2013. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!