Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyukám meglehetősen indulatos...

Anyukám meglehetősen indulatosan mondta, hogy én könnyen vagyok, hogy GYED után elmentem vissza dolgozni ő pedig az idős ágyhozkötött nagymamámat kell ápolja, jogosak az indulatai felém?

Figyelt kérdés
Közel lakunk és ha szabadnapos vagyok akkor én segítek,mert apukám például rosszul van attól,hogy ő segédkezzen a pelenkázásban.
2012. nov. 8. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

És ha majd egyszer anyukád szorul pelenkázásra és neked kell majd ezt megtenned, akkor te is kezdj el indulatoskodni?

Amúgy meg én azt gondolom, ha engem anyukám felnevelt tisztelettel, becsülettel, akkor ha majd idős korban rászorul az én segítségemre, akkor segítek neki.

Amúgy anyukád nem kap valami ápolási díjat pont ezért? Akkor meg nem értem mi a probléma.

Vagy csak az anyósa és nem az anyukája? Bár akkor sem értem az indulatát feléd, mert nem tudom, hogy mit kéne csinálnod? Gondolom dolgoznod, hogy a saját családodat ellásd, nem? És ezt sajnálja tőled? Vagy azt gondolta, hogy neked kellett volna a nagymamát gondoznod?

Amúgy meg ha nem akarja elvállalni a gondozását, nem kötelező, megteheti más is, más hozzátartozó vagy ha fizetnek egy ápolót vagy szegényt beadhatják egy otthonba.

2012. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy épp csak fáradt volt.


Amúgy természetesen nem neked kell ápolni a nagymamádat, csak, ha szeretnéd, és/vagy tiéd a vagyona.

A saját lánya, fia "köteles" erre.

2012. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Lehet egy ma egy kicsit elkeseredett, elfáradt. Te is voltál gyerek mellett ilyen nem kell ezt nagyon felvenni.
2012. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A gyerekeimet soha nem vállalta el csak végszükség esetén ,pedig közel lakunk,hangsúlyozta,hogy neki megvan a saját élete,így ha az én körzetimhez mnetünk télvíz,influenzaszezonban akkor vittem magammal a két pici gyermekemet.

Most pedig ahogy hazaérek a 12 órás munkából apukám azonnal szalad,hogy menjek ,mert rám vártak a pelenkázással,apukám be sem jön a szobába,anyukám pedig rám hagyja,hogy én csináljam.

2012. nov. 8. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:

A nagymama ápolása nem a te kötelességed, de lehetőségeidhez képest illik segíteni. A te kötelességed majd a te szüleid ápolása lesz. Anyukád biztos azért bukott ki ennyire, mert nagyon megviseli a dolog és már belefáradt. Különben is azt írtad a kommentedben, hogy anyukád a gyerekeiddel kapcsolatban azt mondta, hogy neki is megvan a saját élete. Hát most ez az élet borult fel és aki ilyen szemlélettel él, azt nagyon megviseli, ha kibillen a megszokott, számára ideális kerékvágásból.

Ha anyagilag a család megengedheti magának vagy a nagymamának van nyugdíja, akkor - legalábbis részidőre - fogadjatok segítséget. Lehet, hogy nem vagytok valami jó anyagi helyzetben, de szerintem a nagymamának ételből nagyon kevés kell, azonkívül a gyógyszereket és a pelenkát kell megvenni (kivéve, ha közgyógyra megkaphatja). A nyugdíjából megmaradó pénzt pedig költsétek az ő ápolására.

2012. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A te dolgod a gyerekeid gondozása :-)

És majd, idővel a szüleidé.

Anyukádtól meg ne tűrd el ezt. Segíts, ha tudsz, de ne segíts, ha nem megy.

2012. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OFF Lehet kerni az onkormanyzatnal hazi betegapolot, aki pont azert van, hogy ilyen esetben segitsen. Sokszor akar ingyenesen is igenybe lehet venni.


ON A szulot gondozni a gyerek kotelessege, az unoka max segithet, ha akar.

2012. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!