Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha most szeptembertől 1-től...

Ha most szeptembertől 1-től munkába állok, és jövőre teherbe esek, a gyedem hogy alakulna?

Figyelt kérdés

Még nem látom át világosan ezt a gyed kérdést, azt tudom, hogy 365 napnak kell biztosítottnak lenni a szülést megelőző két évben, illetve hogy az előző évből számolják ki. Na most akkor nekem csak azt a 4 hónapot vennék figyelembe számoláskor? Előtte nem volt munkahelyem ez évben, mert gyesen voltam.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.



2013. aug. 21. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ellátások összegének meghatározásánál valóban az igénylést megelőző év az alap, de a kulcsszó a 180 bérezett nap. Ha igénylést megelőző évben nincsen, akkor veszik az igénylést közvetlenül megelőző 180 bérezett napot. Tehát ha te pl. márciustól táppénzen vagy, és júniusban szülsz, akkor pont meglesz az igénylést megelőzően a 180 nap és az azalatt kapott béred lesz az alap (szeptember-március). Mindig az igénylést megelőző év január 1-től az igénylésig nézik a 180 bérezett napot.
2013. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen kifejtetted. Akkor az a 180 nap amit te írsz, az nem a biztosított napok száma igaz? Húúú nekem ez igazán fejtörést okoz. :) Egyébként azt nem írtam, hogy 6 órában leszek csak bejelentve, de arról olvastam, hogy az ebből a szempontból lényegtelen.
2013. aug. 21. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
SOkan keverik a biztosított és a bérezett napokat :) Biztosított nap minden olyan nap, amikor élő biztosítotti jogviszonyod van, (pl. munkaviszony) bérezett nap meg minden olyan nap, amikor olyan jövedelmet kapsz, amiből egészségbiztosítási járulékot vonnak.
2013. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, most már világos. :)
2013. aug. 22. 06:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha netán még olvasnád, arra tudnál nekem választ adni, hogy az ezelőtti munkahelyem csak egyszerűsített foglalkoztatású volt, azt is beleszámolják? Köszi
2013. dec. 3. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!