Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Júl.5én lejár a gyedem,...

Júl.5én lejár a gyedem, viszont a kicsi csak szeptembertől mehet oviba (megszünk gyed alatt a munkahelyem) a munkanélküli járadékot mikor tudom igényelni? Azt is lehet előre intézni vagy csak akkor? Illetve munkanélküli járadék mellé jár a gyes?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem gyes mellé nem jár munkanélküli. Vagy meg igényled a munkanélkülit attól, függ hány évet dolgoztál de max 3. hónap vagy a gyest.
2013. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Munkanélkülit akkor kaphatsz, ha lejárt a GYED, előre nem lehet igényelni, egy év munka után 1 hónap munkanélküli jár, passzív GYED után nem jár.

Egyszerre nem jár munkanélküli, és GYES.

2013. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Passziv gyed után nem jár??

ezt nem értem, nekem tavaly amikor megszünt a munkahely, kiadták a papírokat a munkanélküli járadék igényléséhez és azt mondták hogy majd gyed után igénybevehetem...

2007.től dolgoztam ott 2011ben jöttem el tgyás majd 2012jan gyed és 2012 júl-ban írtuk alá a papírokat... és még most is gyeden vagyok, a "volt" munkáltató tb kifizetőhely volt, még most is ő utalja nekem a gyedet, nem volt varriálás a gyeddel h passzív vagy nem

2013. jún. 11. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha már nincs meg a cég akkor passzív gyeden vagy az egyértelmű.

Szerintem menj be a munkanélkülibe és ott kérdez rá.

2013. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha megszűnt a munkahelyed, akkor hogy utalhatja a gyedet?

Mindegy.

Júl. 6-tól tudsz bejelentkezni a munkaügyibe és álláskeresési járadékot igényelni. Miután lejár majd az álláskeresési járadék, utána tudsz gyest igényelni, a kettőt egyszerre nem lehet, választani kell, melyik ellátást szeretnéd. Ha gyest igényelsz, akkor álláskeresésit nem kaphatsz és fordítva.

Amúgy tök jó, hogy nálatok 26 hónaposan már mehet oviba:)

Az én lányom májusban volt 2 éves, de még beíratni se engedték az oviba, mert nem tölti be év végéig a 3-at. Jó lenne, ha minden oviba visszahoznák a minicsoportot.

2013. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 hónap munanélkülit fogsz kapni
2013. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást!!!

Úgy szünt meg a munka, hogy a bank ahol dolgoztam kivonul magyarországról, már a cégnél csak vezető van, még nem volt meg a végelszámolás csak már senki nem dolgozik a cégnél...

Akkor megyek elintézem majd!és akkor a gyest meg utána

2013. jún. 11. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem most jár majd le a gyed, de nem tudnak visszavenni dolgozni. A HR-es azt mondta, hogy amint lejár a gyed, menjek be a munkanélkülibe, és igényeljem meg a munkanélküli segélyt, azt kapom 3 hónapig, majd ha az lejárt, akkor a igényeljem meg a gyes-t.
2013. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy mondom, hogy szerintem hülyeség gyed után álláskeresői járadékot igényelni gyes mellett... Mivel ilyenkor valószínűleg még úgyse keresel munkát, és biztosan igénybe is veszed a gyes-t, ami meg csak 3 éves korig jár ha jól tudom. Szerintem logikusabb gyedről gyesre menni, majd amikor 3 évesen megszűnik a gyesre jogosultság, akkor elmenni álláskeresőire. (A gyes kitolja a figyelt időt, így nem veszik el a jogosultság.)
2013. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hiába hülyeség sajnos a gyes csak 25000ft míg az álláskeresési több és nem szándékozom itthon maradni hanem menni szeretnék dolgozni...és reményeim szerint kapok állást okt-ig amig kitart az álláskeresési..
2013. jún. 12. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!