Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed lemondás. Hogyan? Ha a...

Gyed lemondás. Hogyan? Ha a munkahelyem kifizetőhely, akkor náluk kell lemondanom a gyedet? Írok egy levelet (folyósítást lemondó nyilatkozatot) és nincs is más teendőm?

Figyelt kérdés

Aki hasonló helyzetben volt, hogy csinálta? Köszi a segítséget!

Munkába állok, de máshol, nem oda megyek vissza, ahol szülés előtt dolgoztam.



#gyed-lemondás
2013. aug. 22. 17:41
 1/3 A kérdező kommentje:
közös megegyezéssel jövök el. de gondolom a gyedet is le kell mondanom külön. ugye?
2013. aug. 22. 17:43
 2/3 orion81 válasza:
Én is így vagyok most. Az én munkahelyem nem kifizetőhely így saját magam írtam egy pár sort (lemondó nyilatkozatot) az adataimmal és a gyermekem adataival, valamit a lemondás dátumával és elküldtem annak az OEP-nek, ahonnan kaptam a pénzt (Szolnok). Én is máshol kezdek, plusz extra hogy mi váltunk a férjemmel ő jön gyedre.
2013. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 orion81 válasza:

Ja és közös megegyezésre kell törekedni a felmondásnál szerintem, akkor meg mindegy mikor történik ez, mert a a munkáltató most úgy se fizet utánad most semmit.

Nekem a gondom a bent ragadt szülési szabi, kb 30 nap. Remélem szabadság megváltással kifizetik, mert a másik helyen már kezdeni kell és úgy egyezek meg a "volt" munkáltatómmal hogy ne ragaszkodjon a felmondási időhöz.

2013. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!