Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES alatt felszámolás?...

GYES alatt felszámolás? Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok a 2. gyermekemmel jövő év május 5-ig. A munkahelyem felszámolás alatt kb. 1 éve (multi cég, valószínű jövő májusban is tart majd még a felszámolás). Már 5 éve itthon vagyok egyhuzamban, ha én május 6-tól mondjuk dolgozni szeretnék, akkor ez kivitelezhető? Gondolok itt arra, hogy a cég ki kell hogy fizessen nekem 5 évnyi szabit, végkielégítést stb. A felszámolócég nem túl közlékeny sajnos, azt mondták, ha benyújtom az igényemet, ők mindenről tájékoztatnak levélben. Igazából engem az érdekel, hogy mikor tudok a régi cégtől végleg elszabadúlni, és új helyen dolgozni. Köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 26. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha felszámolás alatt van, akkor nagy a valószínűsége hogy egyáltalán nem fizetőképes. Ergo, majd egyszer valamikor biztosan neked is fizetni fognak, de az nem jövő év május 6-a lesz, amikor fizetést kapsz elsőnek.
2013. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
biztosan nem 5évnyi szabi jár, hiszen 2011. előtt csak a gyed 1.évéig járt (másfél évnyi: a tgyásra és 1év gyedre), 2011.augusztusától új rendelet: csak a gyed első félévéig jár a szabi (kb.egy évnyi: a tgyásra és fél év gyedre). tehát a te esetedben kb. 2,5évnyi szabiról van szó. a többi időre nem jár már szabadság. a szabikat ki kell fizetniük, ha nem töltöd le.
2013. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást a szabikkal kapcsolatban, jó tudni. Azzal tisztában vagyok, hogy nem biztos, hogy fizetőképes lesz addigra a cég sajnos, de mit tudok tenni?
2013. aug. 27. 13:25
 4/7 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, van állami garancia alap, amiből kifizetik a munkavállalót, de csak felszámolás alatt álló cégeknél vehető igénybe, utólag nem érvényesíthető. Vannak ingyenes telefonos jogi tanácsadó cégek, érdemes megkérdezni ennek a menetét.
2013. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a papírjaidat kiadják, ami a munkaviszony megszűnését igazolja, mert azt a következő munkahelyen le kell adnod, azok nélkül nem tudsz új munkahelyen dolgozni, nekem vagy két hónapig kellett a nyakukra járni, mire kegyeskedtek kiadni, azután meg vagy fél év volt még mire kifizettek.
2013. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a bent maradt szabikat ki kell fizetniük, utána szűnhet meg a cég! szóval kb.2,5év szabival számolhatsz!

ha akadékoskodnak, megmondod,h.mész a munkaügyi bíróságra.

2013. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5ösnek: azért volt félév, mire kifizettek, mert törvényben 183napjuk volt rá, ha 183napnál régebbi bent maradt szabikról volt szó. ezt nyilván tudták ők is, ez törvényes volt.

most ez a 183nap lecsökkent 60napra.

tehát ha felmond vki, és van bent maradt szabija, akkor kb.2hónapon belül kell kifizetniük.

2013. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!