Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghatnak? Most lesz 2 éves...

Kirúghatnak? Most lesz 2 éves a kislányom, kikértem a szabadságaimat a munkahelyemtől ami időközben felszámolás alá került. Közben kiderült hogy terhes vagyok. A szabadságok után szeretnék eljönni táppénzre, de a felszámoló azt mondta nem vagyok

Figyelt kérdés
már védett és kirúghat. Egy könyvelő ismerősöm azt mondta mindaddig amíg a cég nem szűnik meg nem rúghatnak ki, ellátásomat nem ők fizetik. Viszont a felszámoló nem ezt mondta. Tényleg kirúghatnak?
2013. júl. 31. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Írásba bejelenteted a terhességedet.
2013. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp írásban jelentsd be a terhességet, csak akkor vagy védett. Ha nem jelented be írásban, akkor igen, kirúghat.
2013. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az gáz, ha nem jelenteted be írásba, mert utolag nem hiszem, hogy elfogadják.
2013. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most vagyok 6 hetes, még most fog kezdődni a szabim, illetve nem is tudják, direkt nem mondtam, mert kíváncsi vagyok mit mondanak. Persze majd bejelentem írásban is.
2013. júl. 31. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudják, hogy terves vagy persze, hogy kirúghatnak mivel a munkába állás pillanatába megszűnik a védettséged.

Így teljesen igaza van.

2013. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én úgy tudom szabadság alatt nem rúghatnak ki, és közben meg persze bejelenteném írásban.
2013. júl. 31. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak táppénz alatt nem rúghatnak ki, szabadság alatt behívhatnak közölni, most add be írásban...küldj e-mailt, és ajánlottan levelet, vagy csak menj be és irattasd alá velük.
2013. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De szabi alatt kirúghatnak. Én úgy tudom a 12. hétig kell írásban bejelenteni, de jobb minél hamarabb.
2013. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet változás lesz itt mindenbe! 1 hét múlva lesz a lányom 2 éves, ma ugyan elmentünk ultrahangra de még tudtam hogy korai mert 13x5 mm petezsák van még csak. Jövőhéten újból megyünk. Lehet hogy azonnali közös megegyezést kérek és kérem a szabijaim kifizetését valamint másnaptól egy új cégbe fogok dolgozni. Szóval kész káosz ez az egész!!!Ez az egész a felszámolás miatt alakult így, egy anyuka soha nem lehet nyugodt.Köszi mindent!
2013. júl. 31. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!