Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem dolgoztam soha és...

Ha nem dolgoztam soha és lejár a GYES-em, akkor ha jelentkezek a munkanélkülibe, kapok valamilyen álláskeresői vagy munkanélküli járadékot, vagy egyáltalán fizetik a TB-met?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. aug. 28. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgoztál soha kkor nem vagy jogosult álláskeresési járadékra
2013. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Juttatás nem jár, ahhoz kell legyen ledolgozott időd.


Hogy a TB-det fizetik-e, az az önkormányzattól függ. Mindenhol más feltételek vannak. Biztos függ az egy főre jutó jövedelemtől.

2013. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem kapsz.

Az álláskeresői ("munkanélküli") járadék csak annak jár, aki előtte dolgozott.

Ha nem jár a járadék, a TB-t neked kell (a járadékból vonnák).


Szociális segélyt megpróbálhatsz igényelni az önkormányzattól. Ha megkapod, a TB-t rendezik neked.

2013. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem jár álláskeresési támogatás, ha szociálisan rászorulsz, akkor a TB-d az önkormányzat fizeti 1 évig.

Próbálj meg szociális segélyt kérni vagy a gyerek után gyermekvédelmi támogatást az önkormányzattól!

2013. aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemrég regisztráltam gyes után, nekem azt mondta az ügyintéző, 45 napig még van passzív tb, utána a nav-nál kell egy nyomtatványt kitölteni és fizetni magam után legalább másfél hónapig, mert csak 3 hónap regisztrációt követően lehet igényelni bármit is, legyen az a foglalkoztatást helyettesítő támogatást, vagy a tb átvállalása, addig sajnos semmi nem jár. Utána lehet megigényelni, nézik az 1 főre eső jövedelmet, elég minimális határok vannak, és a vagyont is, ha túlléped, akkor nem jár semmi.
2013. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek nem kellett 3 hónapot várnia. Végzett a sulival, még 45 napig élt a TB-je, majd igényelte, hogy az önkormányzat fizesse, át is vállalta az önkormányzat. Lehet, hogy önkormányzattól függ, nálunk Székesfehérváron nem kell 3 hónapot várni.
2013. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!