Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A feleségem munkanélküli de...

A feleségem munkanélküli de nekem többéves munkaviszonyom van, jogosult vagyok GYED-re?

Figyelt kérdés
A feleségem nem jogosult mert nincs összesen 365 munkanapja, nekem viszont van. Akkor én jogosult vagyok GYED-re (illetve feleségem jogosult-e rajtam keresztül)?

2013. júl. 22. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Te jogosult vagy, de ahhoz, hogy megkapd, neked kell otthon maradni a babával, tehát az alatt az idő alatt nem dolgozhatsz. A feleséged nem jogosult, ha nincs meg a kellő munkaideje, csak GYESre.
2013. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
ő elmehet gyesre, te pedig kapnád a fizudat. Így a gyes idejére a feleséged is Tb-je is rendezett lesz. Így járnátok a legjobban.
2013. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jogosult vagy gyed-re a kicsi fél éves korától 2 éves koráig.

De ha ő jövedelme 0 Ft a te fizetésed pedig csak 70% a gyed rosszabbul jártok mintha ő menne gyes-re.

2013. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te kaphatsz GYED-et, de rajtad keresztül a feleséged nem! Jobban jártok amúgy ha maradsz munkában (vagy munka vagy GYED választani kell)és a feleséged GYES-re megy , valamint ha te igényled a családi adókedvezményt ami már a magzat 91 napos korától jár. (10.000FT) A GYES olyan 23.000Ft körüli összeg (nem tudom pontosan). A GYED pedig a fizetés 70%-a. Valamint a TGYÁS-t nézzétek meg mert az szintén a fizetés 70% de adózni nem kell belőle, az ha jól emlékszem 180 napig jár, és a szülés előtt legkorábban 28 nappal lehet igénybe venni. GYED: a gyermek 2 éves koráig van, GYES a gyermek 3 éves koráig van.
2013. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát a GYES 25 ezer nekem meg nem éri GYED-re menni mert csak a fizu 70%-át kapom. Úgy tudom a nettó fizetésemnem is növekedni kéne az első három gyerek után nem? Mi történik ha engem is kirugnak, akkor a GYES-ből élünk?


Tulajdonképp azt hallom hogy valami családi támogatás van ebben az országban mert szeretnék ha minél több gyerek születne, de nem értem ki az a hülye aki ilyen feltételek közt gyereket hoz a világra.

2013. júl. 22. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Tgyás-ra nem mehet az apa csak yged vagy gyes-re.
2013. júl. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik gyerekre a családi adókedvezmény már elérheti a 100.000FT is, fizetéstől függ. Azt nem írtad, hogy hányadik gyereketek lesz.
2013. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A GYEDnek maximuma is van, a minimálbér kétszeresének a 70%-a.
2013. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7/8

Szerintem ha apa 300 ezer körül keresne nem lenne kérdés.

2013. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyes 25 ezer a családi 13 ezer. Kirúgás határán vagy akkor elmész gyed-re.

De különben más lehetőség a munka keresés. Attól mert valakinek gyereke születik még nem kap ingyen semmit.

2013. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!