Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a GYED-et lemondom mondjuk...

Ha a GYED-et lemondom mondjuk szeptember 1-től akkor onnantól munkába is állhatok? Persze helyette gyesre mennék.

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem: most akkor dolgozni fogsz? Ha nem, miért mondod le a gyed-et?


Nálunk úgy van, hogy a gyed lemondása után azonnal kitelező kivenni a szabadságokat, és utána lehet dolgozni.


De ha nem akarsz dolgozni, akkor csak lemondod a gyed-et és másnaptól megigényled a gyes-t.

2013. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, amelyik naptól a gyedet lemondod, akkor dolgozhatsz. A szabadság kivételéhez is le kell mondani a gyedet, mivel az már munkába állásnak számít.

Gyes mellett viszont heti 30 óránál többet nem dolgozhatsz.

2013. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen dolgozni szeretnék menni mert egyedül maradtam a 17 hónapos kisfiammal,Csak nem tudom hogy ennek mi a menete.És mi van ezzel a fizetetlen szabadsággal?Ezt a munkáltatótól kell kérni.?
2013. aug. 28. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyed a fizetetlen szabadság. Ha gyes mellett dolgozol, nem leszel fizetetlen szabadságon.

Tehát, szeptember 1-től lemondod a gyedet és attól a naptól kezdve kiveszed a felhalmozott szabidat. Ha előtte teljes munkaidőben dolgoztál, vagyis több mint heti 30 órát, akkor a szabi lejárta után tudod a gyest megigényelni, amint munkába állsz részmunkaidősen, attól a naptól.

Pl. szeptember 1-10-ig szabin vagy (amit teljes munkaidős béreddel számolnak.

Szeptember 11-től munkába állsz heti 30 órában, akkor szept.11-től tudod a gyest is igényelni.

2013. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írni kell egy e-mailt vagy levelet a munkáltatónak, hogy szeretnél visszamenni dolgozni. Ezt törvény szerint a munkába állás előtt 30 nappal meg kell tenned, szóval mondhatja a munkáltatód hogy nem szeptember 1-től alkalmaz, hanem 1 hónap múlva.

A szabadságodat ők fogják kiszámolni és kiadni, ennek nem tudom a törvényi hátterét, kérdezz rá a levélben.

Ezzel egyidőben le kell mondanod a gyed-et. Ha a munkáltatód fizeti, nincs vele külön teendőd, fognak küldeni egy nyomtatványt. Ha nem a munkáltatódtól kapod, akkor sajnos nem tudom.


A lényeg, hogy minél előbb írásban értesítsd a munkáltatódat arról, hogy vissza szeretnél menni.

2013. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szülés előtt két hónappal álláskeresőin voltam,így akkor majd hozzájuk fel fordulnom,a gyed lemondása után.Úgy-e?
2013. aug. 28. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nincs munkahelyed? Hová akarsz visszamenni dolgozni?
2013. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De előtte volt csak lejárt a szerződésem december 31-én,és mivel nem hosszabította meg muszáj volt munkanélkülire menem ahhoz hogy biztositva maradjak,de ahonnan eljöttem tudom hogy vissza vennének mivel már beszéltem a főnökömmel.
2013. aug. 28. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!