Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermekvédelmi támogatás...

Gyermekvédelmi támogatás intézése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A volt párommal már 1 éve külön élünk.. a gyermekünk most kezdi az óvodát.. nekem munkám sajnos nincs anyósoméknál élek.. 5-en élünk ott ( anyósom, két sógorom , a lányom és én) egyedül anyósom keres kb. 100 ezer forint nettót.


Hogyan kezdjem a Gyermekvédelmi támogatás elintézését? Hová kell, hogy mennyek elöször? Nem vagyunk házasok, de hogyan bizonyítsam, hogy külön vagyunk a volt páromtól?


Kérlek segítsetek, nagyon nehéz lenne az étkezést fizetni a lányom után, így hogy nincs munkám.. :(


ceglédi lakos vagyok


2013. aug. 28. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hátha a párodnak ott van az állandó lakcíme akkor pedig sajnos beleszámít szerintem.

Menj be az önkormányzatba ott tudsz segítséget kérni, hogy milyen segélyt igényelhetsz.

2013. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! A helyi önkormányzat szociális és családtámogatási osztályára menj be. Ott mindent elmondanak. Sok helyen belekötnek, hogy mondjuk esetleg a volt párod anyjánál élsz...szóval ezt konkrétan csak ott helyben fogják tudni megmondani. De ne csak a gyermekvédelmit kérdezd meg, hanem az óvodáztatási támogatást, a rendszeres szociális segélyt, lakhatási támogatást is.
2013. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A párom nem itt lakik és nem is ideszól a lakcíme már 1 éve!
2013. aug. 28. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem számít.

De ha a nagyi meg a sógorok ott laknak akkor viszont ők beleszámítanak.

Mondjuk 100 ezer így sem sok. De a gyerektartás, családit is számolni kell.

2013. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem fizet gyerektartást.. már 1 éve, mert azt mondja, hogy itt lakom náluk ezért nem ad pénzt.. dehát hová mehetnék? A szüleim szegények mint a temlpom egere , ráadásul 8-an élnek 1 háztartásban és ott is 3 keresö ember van.
2013. aug. 28. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem agy házas, akkor nyilván egyedülállókent kapod a családipotlékot. Arról kapsz igazolást a MÁKtol, igy mar meg is van a bizonyíték, hogy egyedülálló vagy.
2013. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól,hogy a MÁK igazolja,hogy egyedülálló,még azt nem bizonyitja,hogy kap-e gyerektartást és mennyit.
2013. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem számít bele a nagyszülő meg egyéb rokon. A szulo számít es a gyerek.
2013. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!