Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés alatt ha táppénzen vagyok akkor kirughatnak ha lejár a szerződésem? 14 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor nem kirúgnak, hanem nem kötnek veled új szerződést.
2013. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első. Ilyenkor nem rúgnak ki, hanem megszűnik a munkaviszonyod. Ami teljesen oké, ha terhes vagy ha nem, mivel határozott időre szólt. A cég e kötelezehtő, hogy újra szerződtessen téged. (és ne is fűzz hozzá sok reményt)
2013. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
szeptember 14.-én jár le ha nem hosszabítanak akkor milyen juttatás illet meg?
2013. aug. 29. 08:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lejár a szerződésed és nem hosszabítanak.

Teljesen legális

2013. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azaz a cég nem kötelezhető.


Mennyi ideig dolgoztál ott?

2013. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Munkanélküli, de ha a szülés pillanatában nincs elő munkaviszonyod akkor csak gyest fogsz kapni
2013. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hosszabbítják meg és nem találsz más munkát sem, akkor gyest fogsz kapni. Olyan a munkád, amit nem tudsz végezni a terhesség alatt? Mert ha nem lennél táppénzen, akkor azért lenne remény a hosszabbításra, így szerintem nem nagyon van.
2013. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
veszélyeztetett terhes vagyok....12órát dolgozok 3nap nappal,3nap éjszaka...és az a baj,hogy fizikai munkát végzek és másfél óra még az ut a munkahelyemig.ha jól tudom akkor a tgyas-nál az előző 2 évet nézik.juniustól dolgoztam ott előtte fél évig segélyt kaptam előtte pedig 2és fél éves munkaviszonyom volt.
2013. aug. 29. 08:25
 9/13 A kérdező kommentje:
meg az a baj hogy havi szerződéseket kötnek jobb esetben
2013. aug. 29. 08:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, eléggé rosszul jártál a havi szerződésekkel. Nem tudom az hogy működik, de olvastam már itt olyat, hogy a szülés előtt jelentkeznek be a munka nélküli ellátásra, és akkor járhat a gyed, de ezt nem tudom biztosan, kérdezd meg mindenképp a hivatalos szervektől! Bár az a baj, hogy mivel jövőre fogsz szülni, az idei év átlagbérét nézik, ami nem lesz így túl sok. De nézz utána, hátha lehet tenni valamit.
2013. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!