Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesség alatt lejár a...

Ha terhesség alatt lejár a munkaviszonyom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok,és szeptember 30.án lejár a szerződésem. Tuti,hogy nem hosszabbít a Nagyfőnök. Ilyenkor hová mehetek? Szülésig honnan kapok pénzt? Táppénz, vagy mi jár ilyenkor? Valaki tudna segíteni? Köszi
2013. aug. 31. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
munkaügyibe elmehetsz, de sajnos így csak gyes jár majd...
2013. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Táppénz nem jár. Munkanélkülire mehetsz, de csak gyest fogsz majd kapni ha nem szülsz meg a munkanélküli alatt, ami cska akkor lehet, ha késöbb igényled csak meg.
2013. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jól kivan ez találva. Mégis hogyan szüljenek a nők így,ha nem védi a kismamát semmi ? Kiábrándító az egész. :( El vagyok keseredve.....
2013. aug. 31. 15:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdező! Èn hasonlò kèppen jártam.8hkm voltam mikor megtudták terhes vagyok.Nem hosszabitottak szerződèst.Könyörögtem nekik hogy legalább 2hònapot adjanak.Semmi nem hatott rájuk,a nagyfőnök szò szerint azt mondta:-nekem ilyenemberre nincs szüksègem,teljes èrtèkű munkaerő kell

Nekem az volt a szerencsèm hogy volt olyan megoldás hogy kihagyom 2hònapig a munkanèlkülit ès ezzel is húzom az időt,hogy igènybe tudjam venni a TGYAST ÈS GYEDET. Így 2 honapig pènznèlkül voltam de kapok minden juttatást!! De a bank elvette a hitelem ès lett egy jo nagy tartozásom,csak azèrt mert nem engedtèk ezek a mocskok hogy DOLGOZZAK MÈG 2 HONAPOT.

Így vállaljon a fehèr ember gyereket.

Kedves kèrdező,ha tudok valamiben segiteni,tanácsot adni.Keress meg privibe,szívesen segítek ha tudok.

2013. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
marha egyszeru, ne mondd meg, hogy terhes vagy, majd ha meghosszabbitottak a szerzodest
2013. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű mi???? Ha ez így menne csak kedves utolsó!!
2013. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5 hetes, szeptember vegen 9 hetes lesz, ha egyaltalan megmarad a terhesseg, katszani nem latszik vizsgalatra meg nem kell jarjon....szoval igen, ilyen egyszeru...etikus? nem, nem az...az etikus, hogy ebben az orszagban a terhes noket nem tekintik teljes erteku munkaeronek, mig mas orszagban a 8 honapos terhes anyukat is felveszik? nem, az sem etikus...jo nekunk, hogy 3 evig gyesen lehet lenni? gyerek szempontjabol talan, munkaeropiaci szempontbol, halal...
2013. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es te munkáltató vagy???? Nagyon úgy tűnik....igen fura logikád van.De ebbe ne menjünk bele.
2013. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem vagyok munkaltato, akkor nyilvan azt mondanam, hogy mondja el, hogy terhes....no vagyok, aki azert majd szeretne szulni egyszer, de az tuti, hogy nem fogok vele otthon ulni 3 evet, pedig nem vagyok egy nagy karrerista....a kerdezonek nincs semmi vesztenivaloja azzal, ha nem vallja be, a munkahelyen, hogy terhes hatarozott ideju a szerzodese, nyilvan kirugni nem fogjak a vegeig...12 hetesen meg szepen bejelenti, hogy akkor jott ra, hogy terhes....30-32. hetig siman tud dolgozni is, ha nincs semmi problema a terhesseggel...senki nem veszit viszont a munkaltatonak van egy gyakorlott embere, nem kell ujat betanitani, a kerdezonek van biztositasa, lesz gyede es 3 ev mulva a kutya nem fog ra emlekezni a munkahelyen, hogy nem volt 100%-ig korrekt
2013. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó kis vita alakult itt ki. :) Sajnos a közvetlen főnökömnek muszáj voltam elmondani,mert gépkezelő vagyok, és a műszakunkban senki más nem ért a géphez. Ő meg sajna elmondta a nagyfőnöknek,hogy tp.en vagyok és hogy miért. Úgyhogy bukta van,de nagyon. Nem így terveztem az tuti.Szerintem beszélek a nagyfőnökkel,hogy decemberig mindenképp szeretnék dolgozni( de úgyis tudom a válaszát!!!), És utána okosabb leszek.
2013. szept. 1. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!