Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segitsen! Tgyás/Gyed...

Valaki segitsen! Tgyás/Gyed kifizetése mi alapján működik? Ha a munkáltatóm nem fizet egy éve semmilyen járulékot az állam felé, akkor én sem kapok semmit? SOS!

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy bár jogosult vagyok tgyás-ra, gyed-re, hiszen van érvényes munkaszerződésem, lehet, hogy mégsem kapok semmit, mert a munkáltatóm már vagy egy éve nem fizetett be semmilyen járulékot? Jelenleg itthon vagyok a két gyermekemmel, a kisebb után gyes-t kapok, és okt. elejére várjuk a harmadik babát. Tud valaki erről nekem mondani valamit?

Még egy kérdés: ha a munkáltatóm miatt nem kapok gyedet, akkor a szociális alapon jogosult vagyok legalább méltányossági gyed-re?

Előre is köszönöm!



2013. aug. 31. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatód egy éve azért nem fizet mert gyesen vagy,vagyis fizetesnelküli szabin.A gyednel,tgyasnal az elozo ev beret veszik alapul vagyis neked a gyest.En nem vagyok biztos benne hogy jogosult leszel ra.Max ha leszel táppenzen valameddig.De hátha lesz itt okosabb
2013. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a cég nem fizet utánnad, az állam "fiezti be", és hajtja be a cégen!. A férjemnél is így volt, négy hónapig nem fizettek utánna semmit, csak egy hivatalos levélből tudtuk meg mi is.


De úgy van ahogy írták, GYES alatt nem fizet a munkáltató

2013. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a munkaviszonyod fennáll a szüléskor is, akkor kapsz tgyást és gyedet is. Ha több mint fél évet vagy gyesen, akkor a minimálbér lesz a gyed alapja, ha nem leszel több mint fél évet gyesen, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap.
2013. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az logikus, hogy utánam nem fizet a munkáltatóm, de a baj azzal lehet, h konkrétan semmijen járulékot, adót nem fizet...


De, ha igaz amit irtatok, akkor elvileg nincs félnivalóm. köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 2. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!