Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A lányomra eddig kapott GYED...

A lányomra eddig kapott GYED lejár, igényelhetem a kisebbik (7 hónapos) gyermekre a GYES-t?

Figyelt kérdés
Elég nagy macera volt a lányomnál a gyed- igénylés (több éve vagyok itthon,közben már lett a munkáltató,a cégbíróság vizsgálódott,most felszámolás alatt áll),hónapokig pénz nélkül voltunk,fél éves volt amikor megkaptuk a GYÁS-t,és már 2 hónapja betöltötte az 1. évet,mire a GYED-et utalni kezdték,ezt elkerülve nem igényelném a GYED-et. Ha lehet a kisebbikre igényelni,akkor inkább Rá igényelném,mert 1 év múlva új papírt lehetne küldeni...

#GYES igénylés #Lejáró GYED
2013. szept. 2. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A hét hónaposra miért gyest akarsz igényelni? Az sokkal kevesebb, mint a gyed. A gyes csak 25 ezer körül van, ha viszont gyedet kapsz, az a fizetésed bizonyos százaléka (nem emlékszem, 60 vagy 70%). Rá még jár a gyed, feltéve ha jogosult vagy rá. Inkább a sok papír meg ügyintézés, mint hogy 40-50 ezerrel kevesebbet kapj havonta, nem? Amúgy a kérdésre válaszolva: igen, igényelheted, de nem érdemes (inkább a gyedet a kisebbikre).
2013. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, de egyébként még a nagyra is jár a gyes 3 éves koráig, szóval dönthetsz, hogy a nagy utáni gyest vagy a kicsi utáni gyedet kapod.
2013. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy elég nagy macera volt a lányomnál az igénylés (több éve vagyok itthon,közben más lett a munkáltató,a cégbíróság vizsgálódott,most felszámolás alatt áll),hónapokig pénz nélkül voltunk,fél éves volt amikor a gyás-t megkaptuk,majd már 2 hónapja betöltötte az 1. évet,mire a gyed-et utalni kezdték, ezt elkerülve nem igényelném a gyed-et.

Majd azt is leírtam,hogy ha lehet a kisebbre igényelni,akkor inkább Rá igényelném,mert 1 év múlva lehetne újabb papírt küldeni.

Most akkor legalább 2,5 évre elfelejthetem,kevesebb papírmunka ez az Ügyintézőnek is.

2013. szept. 5. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!