Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg így van? Vagy csak én...

Tényleg így van? Vagy csak én nem vagyok otthon ebben a témában? Mennyit kapnék én, és mennyit kapna ő? Táppénzen egyszer voltam a 4 éve alatt 12 napot vakbélgyulladás miatt.

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy van egy ismerősöm (régen barátnők voltunk), aki mindig túl akart tenni rajtam, állandóan versenyzett velem, de én ebbe az ostobaságba nem mentem bele. Aztán nem találkoztunk jó pár évig.

A múltkor találkoztunk az utcán. Kérdezte a csaj, hogy mizu, hogy vagyunk stb. Nekem 4 éve munkám van, férjem, és egy szép házunk. Neki pedig se munkája, se normális pasija, és a szüleivel él.

Beszélgettünk, és mikor megemlítettem, hogy mi '14 végén, '15 elején ráállunk a babaprojekre, akkor rögtön előjött a régi énje, hogy ők már dolgoznak rajta régóta (1 hónapja vannak együtt), meg hogy lehet, hogy máris terhes...stb.

Különösebben nem érdekel, hogy neki mikor lesz pici babája. Jobban érdekelne az, amit szinte röhögve, gúnyosan mondott a képembe, hogy ma már mindegy kinek mennyi ideje van ledolgozva, minden kismamának ugyanannyi GYES, GYED, stb. jár alanyi jogon.

Nem azért akarok gyereket, hogy kapjak utána pénzt az államtól! Csak felháborítónak tartom, hogy az, aki évekig gürizik, az alig-alig mer vállalni gyereket, mert fél, hogy nem tudja felnevelni. Az meg akinek egy napja nincs ledolgozva, simán odaszüli a szülei nyakára és várja állambácsitól a pénzt, amit elpartizhat.



2013. aug. 28. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hülyeséget beszélt az illető. egyedül a gyes jár alanyi jogon meg a csp, a gyed és a tgyás fizu után van.
2013. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz,gyes alanyi jogon jár mindenkinek de az csak nettóban 25600ft körül van.A tgyás,gyed pedig a bruttó fizud 70%-a.
2013. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A GYES valóban ugyanannyi mindenkinek, a gye viszon jövedelem fuggo
2013. aug. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyesmindenkinek ugyan annyi, és igen alanyi jogon jár a kicsi 3 éves koráig de ez csak 25 ezer ft.

AKI dolgozik az először tgyás kap, ami családi adókedvezménnyel csádival együtt szinte annyi mint a fizetésed átlagba, nyilván ha 200-300 ezret keresel nem igaz. Utána a kicsi 2 éves koráig gyed ami a fizetés 70% ez is több mint a 25 ezer, és ezek után a harmadik évben kaptok ugyan annyi gyest. De az előtte lévő években bőven a többszörösét kapja aki dolgozik.

Máskülönben ha nem dolgozik az adókedvezményt sem tudja érvényesíteni és már ott bukik havi 10 ezret veled szembe.

2013. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Megmondom őszintén nem nagyon néztem még utána ennek a témának, de az nekem is sántított, hogy munkaviszonnyal ugyan annyit kapok, mint más munkaviszony nélkül.

Jó is lenne 200-300 ezret keresni. Én sajnos csak 114-et keresek, azt is bruttóban. De több mint a semmi, és legalább van munkám. :)

2013. aug. 29. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha szeretnéd itt például kiszámolhatód mennyi lenne.

[link]

2013. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk július 11-én születne a babám:

Terhességi gyermekágyi segély 2014-12-26-ig átlagos havi nettó összege: 67.032

Gyed 2016-07-11-ig átlagos havi nettó összege: 59.052

Gyes 2017-07-11-ig átlagos havi nettó összege: 25.650

2013. aug. 29. 22:27
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Mint azt előttem elmondták, nincs igaza. De ne foglalkozz vele. Hülyék, nagyzolók, feltűnési viszketegségben szenvedők mindig voltak és lesznek.
2013. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól számoltad, ennyit kapnál, amennyit leírtál. Plusz még havi 10.000 Ft-ot, a családi adókedvezmény miatt.
2014. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!