Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosan tettek? Terhessegem...

Jogosan tettek? Terhessegem vegeig dolgoztam, utolso honapban felmondtam. Februar 28ra voltam kiirva,20ig szabin voltam, es marcius 20ig lettem volna felmondasi idon. A munkaltato tudta a szules varhato idejet csaladi adokedvezmeny igenylese miatt.

Figyelt kérdés

Februar 20an megszultem,amit jeleztem a munkaltatonak,es megigenyeltem a tgyast. Erre egesz honapra kaptam fizetest,es koteleznek hogy fizessem vissza.Miert fizessem en vissza mikor ok csesztek el?

Erre ma megkaptam a gyedem es levontak azt az osszeget,ugy hogy nem is jeleztek elotte semmit.

Es a tgyas kiszamitasanal alapul vettek a kompenzaciot,amit nem kellett volna alitolag es azt is most nekem kell visszafizetni a MAKnak. Miert en fizessek amikor ok a balf.ok??


2013. szept. 2. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért mondtál fel?


Menj be a MAK-hoz, ők tudnak segíteni.

Bár a legjobb, ha felkeresel egy munkajogászt.

2013. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jajj te, de miért mondasz fel a szülés előtt ?? Ekkora butaságot nő nem csinált még. (bocsánat)

ha a február 20-n szültél meg, onnan TGYÁS jár ugye. A fizetést, mármint a sima munkabért megkaptad egészen február 28-ig. (ahogy írtad, "erre egész honapra kaptam fizetést)

Tehát a 20-28 nap közötti időszakra eső bért rosszul utalták neked ,mert akkor már te tgyáson voltál. Tehát ez a bér neked nem jár, nem vagy jogosult.

Az hogy kötelezhetnek-e hogy visszafizesd, törvény szabályozza, de szerintem alapból jogos a kérésük. Hisz az már neked nem jár.


amúgy a másik oldalt is emberek dolgoznak, attól, hogy balf.ok, ők is ronthatnak.


Remélem jól értelmeztem a kérdést.

2013. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért mondtál fel, nyugodtan maradhattál volna munkaviszonyban. A többire: ha jogosulatlanul kapsz valamit, az neked nem jár, vissza kell adni. Tök mindegy, hogy ki téved, ez nem ettől függ. A gyedből azért vonták le, mert a gyedből le lehet vonni a jogosulatlanul felvett egészségbiztosítási ellátást. Kérhetsz részletfizetést, de attól még vissza kell fizetned ami nem jár neked.
2013. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jogutod nelkul megszunt a hely ahol dolgoztam.
2013. szept. 9. 08:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj be egy kormanyablakhoz, ok tudnak segiteni.
2013. szept. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miert fizessem en vissza mikor ok csesztek el?" Azért, mert attól még hogy más hibázik, még neked nem jár pluszban semmi. Miért kapnál te dupla pénzt (fizetés plusz tgyás), mikor mindenki másnak csak egy jár?


Inkább nézd a másik oldalról, mit szólnál hozzá, ha te elrontanád, és nem a másik felet köteleznék a jogosulatlanul felvett összeg visszafizetésére, hanem neked kellene megtéríteni? Mindenki emberből van, így tévedhet. Ettől még neked nem jár több. Kérj részletfizetést.

2013. szept. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!