Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyedülálló anya, aki gyed-et...

Egyedülálló anya, aki gyed-et kap,2 gyerek után igénybe tudja venni a családi adókedvezményt? Ha csak részben, akkor a maradék összeg az államé marad ugye?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, és igen mivel nincs akkor adóalapod.
2013. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tavaly mikor gyeden voltam, 2 gyerek után kaptam adókedvezményt. Kb. 13 ezret tudtam a 20 ezerből érvényesíteni, ugye, attól függ mennyi a bruttó gyeded. Nem akar hazudni, az enyém, kb. 82 ezer körül mozgott. Így adókedvezménnyel, olyan 72-74 ezer gyedet kaptam kézbe. A maradék 7 ezer ki tudja merre lett:), gondolom, hogy az államnál maradt. Egyébként teljesen mindegy, hogy egyedülálló vagy, vagy nem, ha van olyan jövedelmed, amiből adót vonnak, akkor tudsz adókedvezményt érvényesíteni, 2 gyerekre havi 20 ezret vagy a havi befizetett adód erejéig.
2013. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én most kapok olyan 75-77 ezret kézhez még a családi adókedvezmény nélkül, akkor az olyan 90-92 ezer bruttó lehet, ugye?
2013. jún. 18. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
102-104 ezer körül van a bruttód szerintem. Ebből olyan 16-17 ezret tudsz érvényesíteni a 20 ezerből, a teljes 20 ezret biztos, hogy nem.
2013. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lányok, pont a ti esetetekben nincsen szó maradék összegről. A családi adókedvezmény nem egy plusz összeg, mint pl. a gyes.


Az adókedvezménynek az a lényege, hogy az ADÓALAP csökkenthető. Az, hogy ti nem tudtátok teljes egészében igénybe venni, az azt jelenti, hogy NINCSEN ANNYI ADÓTOK.


Vagyis ti egyáltalán nem fizettetek személyi jövedelemadót. Itt nincs maradék összeg.


MAradék összeg akkor van, ha a bruttó magasabb, mint 125. És ilyen esetben igen, az államé lesz, eredetileg is az övé (mivel adó) csak adott belőle kedvezményt.


76%, ha te 13 ezret vettél igénybe, akkor ott nincsen maradék 7 ezer. Neked 13 ezer adót kellett volna befizetned, de a kedvezmény miatt nem kellett egy forintot se. Ha 13 ezer adó járna az államnak, de ad 13 ezer kedvezményt, akkor neki nem marad 7 :) Hiszen csak 13 járt volna amúgy is :)

2013. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek :)

5-ös: igazad van teljesen, csak nem gondoltam át, pedig még a neve is az hogy kedvezmény

2014. febr. 3. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!