Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babakötvénnyel kapcsolatban...

Babakötvénnyel kapcsolatban hol lehet érdeklődni? (2008-ban született gyermek)

Figyelt kérdés
Kisfiam 2008 márciusában született, és akkoriban állítólag jogosultak voltunk babakötvényre. Ha jól emlékszem, megszüntették ezt a dolgot már rég, de nekem soha senki semmilyen papírt nem küldött. Ti tudtok erről valamit? Amelyik gyermeknek akkor járt ez a kötvény, az még megvan valahol? Vagy hol lehet utána érdeklődni? Nekem homályos az egész, mindig is az volt. Például honnan tudom, hogy jelenleg mennyi összeg van rajta? Vagy utalják egyáltalán, ha igen, akkor ki? Tudtok segíteni? Köszi.
2013. szept. 3. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor megszületett a kisfiad, kapnod kellett az Államkincstártól egy levelet a babakötvénnyel kapcsolatban, ami tartalmazta az adószámát is. Nem utalnak rá folyamatosan, hanem az állam egy induló összeget tesz rá. A babád számlája az államkincstárnál van nyilván tartva, náluk tudsz érdeklődni. Ha szeretnél, te utalhatsz rá évente, amely után jár az államtól 10%, de legfeljebb 6000 Ft. [link]
2013. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Államkincstárnál tudsz érdeklődni, ott kapsz majd számlaszámot, ahová be tudsz majd rá fizetni. Október óta csak az Államkincstárnál lehet számlát "nyitni", nem tudod más bankhoz átvinni.

2013. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!