Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babakötvénnyel (Start számláva...

Babakötvénnyel (Start számlával) kapcsolatban hol tudok felvilágosítást kapni?

Figyelt kérdés

A lányom 3 éve született, elvileg ugye neki már jár ez a Start számla. Nem sokkal a születése után kaptunk is erről egy értesítést, de mivel épp nem álltunk úgy, hogy tudjunk havi rendszerességgel pénzt utalni, a dolog szép lassan elfelejtődött. Most szeretném ezt a lehetőséget kihasználni, viszont ( túl vagyunk egy költözésen ), nem találom az értesítőt a számlanyitásról. Tehát azt sem tudom, hol van a számla, mi történt vele azóta, és egyáltalán.....

Szerintetek hol lehet érdeklődni, vagy kideríteni?


2013. jan. 7. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
2013. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt én is megtaláltam, sőt, ennél sokkal többet is, de ezek nagyon általános információk, rajtam nem igazán segítenek. A baj az, hogy a lányom adatain kívül semmit nem tudok mondani, azt sem tudom, melyik banknál működik a számla.

Talán az Államkincstárnál lehet érdeklődni? Ott adnak vajon felvilágosítást?

2013. jan. 7. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Ezt az Állam Kincstár kezeli, tehát náluk van. Bármelyik bankhoz át lehet helyezni, ott nyitnak a kislány nevére egy bankszámlát, és akkor oda tudtok neki havonta utalni. A kezdő összeget átkérik az Állam Kincstártól, így az egész összeg ott lesz már. Én pl. UniCredit banknál vagyok, így a kislányomnak is ott nyitottam Start számlát. Bementem a bankba és ott adtak felvilágosítást, mindent ők intéztek. Az Államkincstártól neked kérni kell az igazolást, h ki kapja a családi pótlékot és csak az tudja megnyitni a számlát. Ha megvan az igazolás, akkor a bank kitölt rengeteg papírt, te csak aláírod és ők intézik. Én csak a bankba mentem be, az Állam Kincstártól levélben kértem az igazolást.
2013. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Már nem lehet bankhoz áthelyezni a start számlát, október 1-től megszűnt ez a lehetőség (bankban dolgozom).

Így most az a szitu, hogy a MÁK vezeti ezt a számlát, rárakták nektek a kezdő összeget, és ez minden évben kamatozik neki. Ha be akartok esetleg rá pluszban fizetni, akkor a Magyar Államkincstárhoz kell menni. Korábban volt olyan limit, hogy évente max. 120.000 Ft-ot lehetett befizetni, október 1-től ez is megszűnt, korlátlanul befizethető bármekkora összeg a számlára. Extra állami támogatást is adnak ilyen esetben az éves kamaton felül, évente max. 6.000 Ft-ot (tartós beteg gyermeknél max. 12.000 Ft-ot), de ehhez havi min. 5.000 Ft-ot be kell fizetni.

A gyermek a 18. születésnapját követően veheti fel a számlán összegyűlt pénzt, de csak a meghatározott célokra költheti (pl. továbbtanulás, lakásvásárlás, életkezdés - utazásra például nem).

2013. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az àllam àllamosította az összes babakötvènyt. Nyissa tok egy szàmlàt valamelyik banknàl amihez nem nyúlt ok ès ott gyűjtsétek a pénzt azt egyenlőre nem nyúljàk le.
2013. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!