Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Június végén szültem. Még nem...

Június végén szültem. Még nem érkezett meg a gyes, és a családi sem. Ez normális? Még határozat sem jött

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem nem...valami nem kerek. Telefonálj mindenépp...
2013. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen intézkedj mert 3 hónapig kapod meg visszamenőleg is. Ha azon túllépsz hiába járt volna már akkor is a családi meg egyéd dolgok nem fizetik ki. Nagyon gyorsan intézkedj és legyél határozott sok helyen direkt erre mennek h ne kelljen fizetni. Az egyszeri anyasági támogatást se kaptad még meg?
2013. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Bementél az illetékes Államkincstárhoz?

Mert Formanyomtatványt kell kitölteni és úgy kapod meg! (ha megtetted akkor mindenképpen járj a nyakukra,ilyen nincs,hogy nem kapod meg)!


Anita

2013. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor igényelted? Ha júliusban ebben a hónapban már kellett volna kapjál gyest és családit is. Gyest júniusra annyi napra, amennyi még a hónapból hátra volt, illetve a júliusi és augusztusi gyest is, illetve a júniusi, júliusi és augusztusi családit is meg kellett volna legkésőbb most szeptemberben kapnod, ha július elején megigényelted őket.
2013. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha már megigényelted, akkor nem vész el, visszamenőleg is megkapod, akár 3 hónapoon túl is. Mikor adtad be az igénylést?
2013. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem 3, hanem két hónapra jár visszamenőleg családtámogatási ellátás (kivéve az anyasági, az hat hónap). És mindenképpen az igénylés időpontjától, tehát ha beadod július 1-én, hiánypótlás miatt felfüggesztik az eljárást, és csak decemberben kapsz mondjuk pénzt, akkor is július 1-től jár.

A két hónap arra vonatkozik, hogy ha június végén szültél, az igénylést ráérsz benyújtani augusztus végéig, akkor is jár júniusra. Ha szeptemberben adod be, hiába volt már a baba a háztartásban júniusban, akkor is júliusig visszamenőleg jár az ellátás. Bocs, tudom, nem ez volt a kérdés, de látom, sokan nem értik, mit jelent, leírtam.


És mindenképpen érdeklődj a Kincstárban, mert a Ket. szt 30 napos határidő van az ügyintézésre, ez már bőven lejárt. Lehet, hogy küldtek neked levelet hiánypótlásról, amit nem kaptál meg?

2013. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az anyaságit megkaptam. Aug.10.e körül adtuk be a papirokat.
2013. szept. 11. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
30 nap az átfutási idő. Szerintem október elején várd.
2013. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaaaaa, az más azt hittem h még szüléskor elintézted.....és sztem mindenki más is.

Nem számit mikor szültél csak az h mikor igényelted.....oktoberre várd csak, de lehet h belecsuszik a novemberbe.

2013. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!