Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt a...

A családi adókedvezményt a várandóság 3. hónapjától meg lehet igényelni. Nos megigényeltük a párommal. De visszamenőleg a 6 várandóssági hónapról még semmit nem kaptunk. Kérdezem én, hol van az a pénz amit visszamenőleg kellett volna megkapnunk,?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Visszamenőlegesen csak az adóbevallásban tudjátok majd érvényesíteni.
2013. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg csak az év végi adóbevallásban lehet.
2013. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta. Az igénylés beadásától számítva kapjátok havonta. Az elmaradt hónapokat az adóbevalláskor kérhetitek.
2013. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor ezt megigényeltük akkor lett beadva a párom adóbevallása. Azért kérdezem mert én nem értek ehhez, és ezt az egészet a párom munkahelyén intézték. Egyszer már kaptunk azóta 40ezer forintot az adóból postán. Akkor az az lett volna, a családi adókedvezmény?
2013. szept. 16. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a várandóság alatt nem kértétek, hanem az összeset utólag? Mert ebben az esetben az adóbevallásban kell visszaigényelni utólagosan a várandóság idejére (attól, a hónaptól amikortól a dokitól kapott igazolás szól, ezt meg kell őrizni). Ha jól készítették el az adóbevallást, akkor 60 ezer forintot kell kapnotok. Mikor adtátok be az adóbevallást?
2013. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Havi 10 ezer Ft ha annyi hiányzik akkor igen az volt az.
2013. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha már megvan a baba, és év közben szeretnétek az adókedvezményt kapni, akkor kell újra igényelni immár nem a magzatra, hanem a babára. Lehet, hogy ezzel az új igényléssel kevered össze? Egyébként nem annyira bonyolult azért, hogy ne tudd megérteni, ha elolvasod az igénylőlap tájékoztatóját (2 v. 3 oldal úgy emlékszem, most igényeltem a pociban lévő babámra). Sok bürokrácia ugyan, de érdemes utánaolvasni.
2013. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még kismama voltam amikor a papírt intéztük. De megnézem maz adóbevallásos papírt.
2013. szept. 17. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!