Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-ről visszatérve a szabads...

GYED-ről visszatérve a szabadság a TGYÁS idejére + fél évre jár?

Figyelt kérdés
GYED-ről térnék vissza munkába - 2012-ben szültem - tehát nekem az új törvény szerint már csak fél év szabadsága jár;a munkáltatóm így 9 napot számolt ki. Korábbi bejegyzésekből viszont úgy tájékozódtam hogy a szabadság a TGYÁS idejére + a GYED fél évére jár vagyis 168 nap + fél év szabija. Tehát mi az igazság, mert a munkajogi telefonszámon a Hölgy még le van maradva ő váltig állítja, hogy még egy évre jár. Tudom utána olvastam, hogy tényleg fél év lett de mi van ezzel a TGYÁS-os idővel még? Mert a munkahelyemen meg csak a fél éves szabimat akarják adni. Köszönöm a segítségeteket előre is!
2013. szept. 17. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
az adózónán kitudod számolni,van egy szabadság kalkulátor.Én is 2012-ben szültem,és nekem 29 nap jött ki,de nekem szinte az egész éves szabim bent maradt tavaly,meg nekem 2 gyerek után jár a pótszabi
2013. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

itt a link


[link]

2013. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valóban kevés a 9 nap, még fél éves szabira is, mivel az alapszabadság eleve minimum 20 nap. És neked a tgyás idejére PLUSZ a gyed első fél évére jár a szabi. És a gyerek után is jár 2 nap pótszabi. És ha maradt bent szabid, akkor az is jár.


Mikor szültél, és abban az évben mennyi szabit vettél ki?

2013. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bizony! Ahogy az előttem írók javasolták! Feltétlen járj utánna, ha kell hivatalból, ne hagyd magad.

Nekem sem akarták kifizetni a szabikat mikor elszámoltam a cégnél. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumától kértem állásfoglalást, pár napon belül válaszoltak. Ezzel a papírral mentem a következő találkozásra a munkaügyissel. Csodák csodájára kifizették. Pedig én 2009-ben szültem, és nem akartak csak fél évet fizet + a gyerkőc után sem.

2013. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor lehet,hogy nekem is kevés a 29 nap?Mert ment 22 nap az éves szabim.Ebből 2 napot vettem ki.
2013. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012-ben mikor szültél? Szerintem kevés a 29, mert alapból ha bentmaradt az éves szabid, az a gyerkőcök után járóval már 26 nap.
2013. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2012 áprilisban szültem. 2 gyerekem van és 33 éves vagyok. A szülés évében pedig kivettem az összes szabit mielőtt elmentem szülni.

Ez úton Köszönöm az eddigi és jövőbeni segítségeteket/javaslataitokat.

2013. szept. 17. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
június 13.án
2013. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel neked 2012-re az egész éves szabi kivételre került, így ami maradt az 3 hónapnyi szabi a gyed idejére, plusz a gyerekek utáni 4 nap.

Ez neked 6+4 nap, így valószínűleg jól számolták a 9 napot (tekintve, hogy ők a szülés pontos napját is tudják).


Utolsó válaszoló, ha neked 2012-ben bent maradt 20 napod, akkor így jár a szabi: 24 nap 2012-re és 5 havi szabi 2013-ra ami 11 nap. Ez összesen 35 nap, nem 29 :) Persze ez csak nagy vonalakban, de a 29 biztosan nem jó, hiszen 2012-ben eleve 26 napról indultál, és a gyed első fél évéből csak 1 hónap ment el. Így a fennmaradó majd 5 hónapra jár még 11 nap - egy-két nap eltérés lehet, de a 29 tuti kevés.

2013. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. szept. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!