Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásra/támogatásra...

Juci76 kérdése:

Milyen juttatásra/támogatásra leszek jogosult, ha július 31-ig bejelentett állásom volt (10 éven át ugyanaz), augusztus 16-tól álláskeresési támogatást kapok 3 hónapig, és szeptemberben lettem terhes? Mire számíthatok, ha nem találok terhesen állást?

Figyelt kérdés

2013. szept. 18. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyes+csp.
2013. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gyes és családi
2013. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak akkor jár a GYED, ha a szülés napján foglalkoztatott vagy. Ezért így csak gyes és családi pótlék fog járni.
2013. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha bejelentene egy egyéni vállalkozó (családon belül), így a terhesség elejétől -tehát lenne TB-m a szüléskor- ki fizeti utána a GYED-et, ő, vagy az OEP? Milyen költségeket kellene fizetnie utánam? Azt olvastam, változás lesz, akik 2014 május után szülnek. Pontosan mi lesz a változás? KÖSZÖNÖM
2013. szept. 19. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:

A gyedet az oep fizeti.

A vállalkozónak rendesen kell fizetnie utánad a járulékot, mint alkalmazott után.

A változás meg attól függ nyilván, ki nyeri a választásokat.

2013. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

és az kb mekkora összeg? adó+tb gondolom..és még? Gondolom minél magasabbra jelent be, annál több lesz...


tuti marad a mostani kormány, de ezt itt hagyjuk :-)

2013. szept. 20. 09:17
 7/11 A kérdező kommentje:

és az kb mekkora összeg? adó+tb gondolom..és még? Gondolom minél magasabbra jelent be, annál több lesz...


tuti marad a mostani kormány, de ezt itt hagyjuk :-)

2013. szept. 21. 16:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég drága mulatság egy alkalmazott.

Nem vagyok könyvelő, de úgy tudom, egy 110.000.- jövedelmű alkalmazott után olyan 60-80 ezer megy az állam felé.

Szóval elég sok.

2013. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pfff...110 netto v. brutto után? Az nagyon sok. Utolsó kérdés: ha mégis bejelentetem magam így, akkor a vállalkozónak ha elmegyek szülési szabira, már semmit nem kell fizetnie, vagy még utána is kell?
2013. szept. 22. 12:34
 10/11 anonim ***** válasza:
A szülési szabadságot a terhesség kiírt időpontja előtt 28 nappal lehet legkorábban kivenni. (Tgyás) De onnantól kezdve a munkavállaló nem fizet semmit, hiszen fizetetlen szabadságon vagy. Tehát állományban maradsz, csak nem dolgozol, és a munkáltató nem fizet utánad semmit.
2013. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!