Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik a terhesség...

Hogyan működik a terhesség alatti táppénz?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk a párommal babát esküvő után és szeretnék is elmenni táppénzre. (Nem az első hónaptól) Az érdekelne engem, hogy a 15 nap betegszabadság beleszámít e a ledolgozott évekbe? Mert szeptemberben lesz meg a 2 évem, viszont én már szeptembertől nem szeretnék dolgozni, így először kivenném a 15 napot ha azt lehetséges és beleszámít a 2 évembe.
2013. szept. 19. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
terhességi táppénzre nem lehet kivenni a 15 napot már.
2013. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt mar nincs betegszabadsag aterhessegre, másrészt nem biztos hogy akkor jon össze a baba, amikor tervezed, harmadrészt meg nem biztos, hogy kiir az orvos táppénzre, ha nincs ra ok,
2013. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem semmi, hogy terhes sem vagy még, de már azon gondolkozol, hogy táppénzre mész. Terheseknek nincs a 70%-os betegszabadság. Ha nem lesz meg a 2 éved és úgy mész táppénzre, akkor a táppénz mértéke 50%. Ha meglesz a 2 éved, akkor 60%.

A táppénzből 16% adót vonnak.

2013. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

valóban nem vagyok terhes ill. lehet össze sem jön, úgy ahogyan tervezzük, viszont én olyan ember vagyok, aki szereti tudni, hogy milyen lehetőségei vannak. és ahogyan írtam NEM az első hónaptól mennék el egyértelműen.

2013. szept. 19. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Várd meg a két évet, mert nem mindegy, hogy 50, vagy 60% lesz a táppénzed. A betegszabira terhesség esetén nem vagy jogosult.
2013. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!